Atrakcje turystyczne Kudowy Zdrój

Kudowa Zdrój to małe miasteczko uzdrowiskowe leżące u podnóża Gór Stołowych, w Kotlinie Kłodzkiej, tuż przy granicy z Czechami. Od XVII wieku ściąga rzesze kuracjuszy i turystów. Wielokulturowy tłum, który przewinął się przez miasto, zostawił w nim swój ślad widoczny w regionalnej kuchni. Walory przyrodnicze, mnogość szlaków pieszych i rowerowych, lecznicze wody i park zdrojowy zapewniają wypoczynek, i regenerację sił witalnych w najlepszym otoczeniu. 

Co warto zobaczyć w Kudowie Zdroju? 

ciekawe atrakcje turystyczne w kudowie zdrójKudowa Zdrój obfituje w miejsca do spędzenia czasu wolnego, nie ważne czy jesteśmy tu tylko na weekend czy na dłużej. Ciekawe atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój to między innymi pijalnia wód mineralnych oraz Park Zdrojowy, który został założony na wzór tych angielskich w XVIII wieku. Tutejsza pijalnia wody uchodzi za najpiękniejszą w Polsce. Dobrodziejstwo kurortu docenili między innymi cesarz austriacki Franciszek I Józef oraz car Aleksander I. Kolejnym punktem na liście są Błędne Skały. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Dolnego Śląska, a zarazem obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty. Tajemniczy skalny labirynt przyciąga co roku rzeszę turystów zaciskających się przez wąskie przejścia pomiędzy skałkami, w których można się zgubić. W pamięci niektórych mieszkańców jeszcze goszczą opowieści o stworzeniach czyhających w ciemnych zakamarkach na nieuważnych podróżnych. Kaplica Czaszek w Czermnej (dzielnica Kudowy) jest oddalona 1 km od centrum miasta. Jej wnętrze składa się z tysięcy czaszek i kości nieznanych ofiar rzezi, wojen oraz. Kaplicę stworzył w 1776 roku ksiądz Tomaszek, który w ten sposób chciał zapewnić zmarły godny pochówek. W Muzeum Zabawek Bajka dla siebie znajdą coś dzieci jak i dorośli. Eksponaty tam wystawione pochodzą z XIX i XX, więc znajdziemy tam wiele ręcznie robionych porcelanowych lalek oraz zabawek z drewna. Na ulicy Bolesława Chrobrego 64A znajduje się prywatny skansen państwa Gorczyńskich, gdzie możemy podziwiać ginące zawody takie jak garncarz, kowal czy tkacz. 

Kudowa Zdrój to miejsce nie tylko na weekend, podczas dłuższego pobytu możemy dokładnie poznać historię i kulturę tego pięknego miejsca. Nawet zimą, gdy wyciągi narciarskie są uruchomione, a trasy naśnieżone możemy poczuć się jak we włoskich Alpach. Okolica przypadnie do gustu osobom preferującym zwiedzać miasta i spacerować po deptakach oraz tym, którzy lubią ruch i przebywanie na świeżym powietrzu. Miasto jest też dobrą bazą wypadową dla podróżników chcących zwiedzić przygraniczne czeskie miejscowości.