Budujemy nowoczesne domy szkieletowe

Współcześnie domy szkieletowe staja się bardzo dobrym sposobem na to, aby uzyskać własne lokum. Tyczy się to w szczególności tych osób, którym zależy na czasie. Wielu osobom domu kojarzą się z tanimi oraz niedużymi drewnianymi domami, które szybko się nagrzewają oraz wychładzają i jednocześnie są głośne. Inne osoby twierdzą, że nie są to domy na polskie warunki, gdzie w ciągu roku przez długi czas jest mokro oraz zimno. Jakie są jeszcze mity na temat domów szkieletowych i czy rzeczywiście należy obawiać się tej technologii budowy?

Wybieramy projekt domu szkieletowego

domy szkieletowe nowoczesny projektNiektórzy inwestorzy obawiają się technologii domów szkieletowych, ponieważ jest trudna oraz nie toleruje błędów. Niestety lista mitów, które obrosły wobec tego rodzaju budowy jest znaczna i w efekcie wiele osób obawia się tego rozwiązania. Warto jednak wiedzieć, że dobrze zbudowany dom szkieletowy może być korzystnym wyborem. Jeżeli interesują nas domy szkieletowe nowoczesny projekt będzie niezwykle istotnym aspektem. To od inwencji architekta będzie zależało, jaką formę nada nieruchomości. Ściany zewnętrzne w przypadku takich domów mogą być wykończone na przykład oblicówką, dzięki czemu efektem będzie klasyczny drewniany dom. Jednak można je również otynkować, dzięki czemu będą prezentować się jak w przypadku każdego murowanego domu. Jeżeli pokryje się je płytkami klinkierowymi, można uzyskać efekt podobny w przypadku domów o ścianach trójwarstwowych. Takie sposoby wykończenia mogą być także łączone w sposób dekoracyjny ze sobą. Technologie szkieletowe nie będą stawiały ograniczeń co do standardów energetycznych domów oraz ich wyposażenia. Z powodu coraz wyższych wymogów dotyczących termoizolacyjności przegrody zewnętrznej, w tym przypadku stosowana jest podwójna termoizolacja. Znajduje się ona zarówno wewnątrz szkieletu, jak i na zewnątrz nieruchomości. Dodatkowo domy szkieletowe mogą osiągać standard pasywny. Z tego powodu powinny być zbudowane szczelnie oraz wyposażone w systemy wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją.

Drewniane domy szkieletowe mogą być budowane nawet w obszarach wyróżniających się zimnym klimatem oraz doskonale sprawdzają się w takich miejscach. Do ich najważniejszych zalet należy zaliczyć szybkość budowy, a także możliwość budowania zimą. Oprócz tego klienci cenią je za konkurencyjne ceny, a także lekką konstrukcję czy szybkość nagrzewania się. Do ważniejszych wad zaliczyć należy kłopoty z aranżacją wnętrz czy akustyką, jednak profesjonaliści są w stanie zminimalizować te niedogodności na tyle, na ile się da.