Budżetowe fotele dla graczy

Wygodny fotel gamingowy był niemal podstawowym elementem każdego stanowiska dla gracza, aczkolwiek nie każdy mógł pozwolić sobie na model z najwyższej półki. Mimo iż wygodne i bardzo estetycznie wykończone, fotele od renomowanych producentów zazwyczaj nie odbiegały jakością od modeli tańszych, choć były o wiele droższe przez sam fakt posiadania loga znanego producenta. Mnóstwo graczy więc decydowało się zainwestować w tańsze, aczkolwiek równie sprawdzone, fotele gamingowe.

Fotel dla zapalonych graczy

fotele gamingowe nordholdOczywiście zakup fotela od mało znanego producenta nie był zbyt dobrym pomysłem, gdyż nader często okazywało się iż cena bywa porównywalna do jakości. Przed zakupem warto było więc poradzić się bardziej doświadczonych graczy, gdyż weterani bez trudu potrafili wskazać co najmniej kilkanaście modeli foteli gamingowych które były nie tylko wygodne, ale również tanie. Coraz częściej polecane były fotele gamingowe Nordhold, należące do dość podstawowych modeli, aczkolwiek nadrabiających brak krzykliwego wykończenia solidnością i wygodą użytkowania. Wszystkie modele od Nordhold należały do odmian budżetowych, dlatego były łatwo dostępne nawet dla młodych graczy, nie posiadających zbyt dużego budżetu na sprzęt do komputera. Polecane były przede wszystkim ze względu na ich wygodę, gdyż ich wykonanie i układ poduszek nie odbiegał od tego, stosowanego w fotelach z najwyższej półki, więc pozwalały na komfortowe granie nawet przez długie godziny, a jednocześnie ułatwiały zachowanie poprawnej postawy ciała przez cały czas. Fotele te, mimo braku krzykliwych kolorów czy rzucającego się w oczy wykończenia, były mimo wszystko bardzo przyjemne dla oka, a ponadto wytrzymałe, nie zużywając się w takim stopniu jak miało to miejsce w droższych fotelach, wykonanych z mniej odpornych materiałów.

Obicie foteli było bowiem wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które było nie tylko odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, ale również bardzo przyjemne w dotyku, i nie drażniło użytkownika nawet po bardzo długim posiedzeniu nad ulubioną grą. Owe fotele były również zaprojektowane tak, by możliwości regulacji były bardzo duże, zarówno kąt nachylenia oparcia fotela i wysokość zagłówka, jak również wysokość samego siedziska. Mogły być więc łatwo dostosowane do gabarytów każdego gracza, bez większego wysiłku. Tanie fotele od Nordhold można było znaleźć w niemal każdym profesjonalnym sklepie komputerowym, aczkolwiek często pojawiały się również w zwykłych sklepach meblowych, więc były zdecydowanie łatwe do znalezienia.