Ceny ubezpieczeń w Szczecinie

Większość Polaków decyduje się zazwyczaj na wykupienie tylko podstawowej ochrony ubezpieczeniowej i to tylko w takim zakresie, który jest wymagany przepisami prawa. Na szczęście decyzja o zawarciu umów ubezpieczenia obejmujących zakres ponadstandardowy zdarza się w naszym kraju coraz częściej, chociaż nadal jednym z głównych argumentów co do wyboru tej, a nie innej propozycji jest składka ubezpieczeniowa, co w przypadku polis dobrowolnych nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. 

Różnice w składkach za polisy ubezpieczeniowe

tanie ubezpieczenia w SzczecinieW polskim systemie prawnym składką można kierować się w przypadku ubezpieczeń obowiązkowych, których zakres ubezpieczenia w każdym zakładzie ubezpieczeń jest taki sam i reguluje go odpowiednie rozporządzenie. W przypadku polis dobrowolnych cena ma jednak bardzo duży wpływ na zakres ochrony i może okazać się, że wybór najtańszego zaproponowanego nam rozwiązania w efekcie będzie skutkował wykupieniem ochrony, na której nam wcale nie zależało lub takiej, która odbiega od naszych oczekiwań i nie w praktyce nie chroni naszych interesów. Dlatego ja każdego roku wolę poświęcić jeden dzień i przejechać kilkadziesiąt kilometrów, żeby kupić tanie ubezpieczenia w Szczecinie, które pomimo stosunkowo niskiej składki zapewnia mi też szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Sąsiedzi długo dziwili się mojemu postępowaniu, ale wytłumaczyłem im, że Szczecin jest na tyle dużym miastem, że agenci ubezpieczeniowi żeby pozyskać i utrzymać klienta muszą obniżać swoją prowizję co powoduje, że wykupowane tam polisy są znacznie tańsze niż takie same ubezpieczenia zawierane w naszej miejscowości, gdzie tutejszy agent ubezpieczeniowy nie ma praktycznie żadnej konkurencji i sam dyktuje warunki. Raz nawet porównałem swoją polisę ubezpieczenia samochodu z kolegą, który miał zawarte ubezpieczenie w tym samym zakładzie ubezpieczeń co ja z tym, że u agenta z naszej miejscowości. Faktycznie okazało się, że przy takim samym zakresie ubezpieczenia składka za moja polisę była o ponad piętnaści procent mniejsza.

Z czasem coraz większa grupa moich znajomych przestała się dziwić moim wyjazdom do Szczecina i sami zdecydowali się na podobny ruch. Dla wielu dużym zaskoczeniem było to, że w tak dużym mieście cokolwiek może być tańsze niż w naszej miejscowości, ale wobec niezbitych dowodów wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że duża konkurencja na rynku jest zawsze bardzo korzystna dla konsumentów i dlatego nie dziwi nas już, że w dużych miastach więcej osób kupuje polisy z rozszerzonym zakresem ochrony.