Czy akumulator żelowy to dobry wybór?

 

Zdecydowana większość pojazdów, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie potrzebuje do pracy elektryczności. Niektóre z maszyn potrzebują dostępu do energii aby możliwy był rozruch ich silnika, część jednak wykorzystuje energię elektryczną jako jedyne źródło zasilania. W obu przypadkach bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego akumulatora.

Jaki typ akumulatora nadaje się do wózka inwalidzkiego?

żelowe akumulatory do wózków inwalidzkichW obecnych czasach ogromna część różnego rodzaju pojazdów potrzebuje do pracy elektryczności. W samochodach osobowych energia elektryczna jest potrzebna aby zasilać podzespoły czy też klimatyzację, umożliwia także zimny start silnika. W przypadku zaś na przykład wózków inwalidzkich, elektryczność pozostaje głównym źródłem zasilania. W tym drugim przypadku bardzo ważne jest wiec  aby wybrać odpowiedni typ akumulatora który będzie w stanie poradzić sobie z trudami codziennego, praktycznie całodziennego użytkowania. W obecnych czasach zdecydowanie najlepszym rozważaniem pozostają żelowe akumulatory do wózków inwalidzkich. Wynika to z kilku faktów, opierających się o inną technologię wykonania tych właśnie akumulatorów opartą o zastosowanie elektrolitu w formie żelu. Przede wszystkim należy jednak podkreślić, że akumulatory żelowe to najlepszy wybór dla tych pojazdów, które są użytkowane bardzo intensywnie. Wynika to z  faktu, że ten typ akumulatorów jest w bardzo niskim stopniu podatny na całkowite rozładowywanie się, co z kolei jest normą w przypadku akumulatorów elektrolitowych. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że wózki inwalidzkie służą do poruszania się po chodnikach, akumulatory żelowe najlepiej poradzą sobie ze znoszeniem wstrząsów. Tutaj znowu – w przypadku akumulatorów starszego typu, silne wstrząsy z pewnością spowodowałyby bardzo szybkie rozładowanie się akumulatora w wózku inwalidzkim i jego całkowite unieruchomienie. Z punktu widzenia użytkowników wózków inwalidzkich bardzo ważne jest, aby zasilający taki wózek akumulator nie wymagał żadnych prac konserwacyjnych, które w przypadku osób niepełnosprawnych byłyby sporym problemem. Również tutaj akumulatory żelowe spełnią te wymagania, gdyż nie wymagają one żadnych prac naprawczych, aby ich żywotność i trwałość była zachowywana przez dług czas.

Akumulatory w różnego typu pojazdach zapewniają stały dostęp do elektryczności. Z tego też względu warto wybrać typ akumulatora, który spełni wymagania danego pojazdu. W ten sposób korzystanie z niego będzie bezproblemowe i nie będzie wymagało zbyt częstych wizyt w warsztacie samochodowym.