Czy warto samodzielnie polerować lakier?

Część osób woli samodzielnie zająć się swoim samochodem, niż oddawać go w ręce innych osób. Nie mówimy tutaj o braku zaufania do fachowców, lecz raczej chęcią samodzielnej pracy ze swoim autem. Jeżeli w planach mamy polerowanie lakieru, powinniśmy kupić lub wypożyczyć urządzenie do polerowania. Robienie tego ręcznie byłoby zbyt czasochłonne, ponieważ bywa, że na jednym elemencie trzeba wykonać setki ruchów gąbką, aby nie było smug, a także by w sposób jednolity nałożyć kosmetyk samochodowy na lakier.

Własnoręczne polerowanie lakieru

polerowanie lakieru samochodu krakówAby rozpocząć cały proces poza kupnem urządzenia do polerowania, które przyda nam się w przyszłości, musimy kupić zestaw past polerskich. Jeżeli interesują nas kosmetyki, za pomocą których wykonamy polerowanie lakieru samochodu Kraków jest miejscem, gdzie znajduje się wiele sklepów, działających również wysyłkowo. Najlepiej kupować całe zestawy, które są przygotowane dla użytkowników nieprofesjonalnych. Pastę polerską nakładamy na cały element, na przykład zderzak. Najlepiej jest podzielić pojazd na poszczególne elementy, aby móc je dobrze dopracować. Polerkę ustawiamy na początku na minimalną ilość obrotów i zakładamy miękką gąbkę. W ten sposób nie rozchlapiemy pasty polerskiej. Dopiero gdy będzie ona już wtarta w lakier podnosimy obroty, a także dajemy nieco twardszy rodzaj gąbki. Uzyskamy jednolity efekt. Polerowanie w taki sposób może dać nam efekt błysku lub zmatowienia. Oczywiście sami decydujemy, co nas bardziej interesuje i w ten sposób dobieramy pasty. Czy warto zwracać uwagę na to, kto jest producentem kosmetyków do polerowania? W dużej mierze nie ma to znaczenia, warto jest rozglądać się za polecanymi kosmetykami. Najlepiej poszukać opinii na ich temat w Internecie, ponieważ jak wiemy, jest to miejsce gdzie możemy swobodnie wymieniać się swoimi opiniami. Na forach motoryzacyjnych jest wiele zestawów do polerowania, które są polecane przez innych użytkowników. Można dobrać pastę polerską, która nie będzie przeźroczysta, lecz zmieni odcień na naszym lakierze.

Gołym okiem zauważymy, czy efekty naszej pracy są dobre. Jeśli tak, nie powstaną smugi, szczególnie widoczne pod słońce. Poza tym pamiętajmy, że wykonując taki zabieg konserwujemy całe nadwozie. Będzie ono odporne na wilgoć oraz słońce, co zauważymy po kilku latach, kiedy nasz pojazd będzie wyglądał dużo lepiej, niż ten sam model u innego użytkownika. To podniesie jego cenę w chwili, gdy zdecydujemy się na sprzedaż samochodu i wymianę na inny model. Polerowanie to cenna umiejętność.