Czym charakteryzuje się dobry terapeuta-hipnotyzer?

U wielu osób hipnoza budzi spore wątpliwości — zastanawiają się oni, czy aby na pewno jest to zabieg bezpieczny i czy nie pojawią się po nim żadne komplikacje w przyszłości. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto na początku dowiedzieć się, w jakim celu hipnotyzuje się pacjentów i jakie to niesie ze sobą korzyści. Mając tę wiedzę, będzie można z łatwością odpowiedzieć również na pytanie, którego specjalistę wybrać, aby zabieg był maksymalnie skuteczny.

Czym jest hipnoterapia i dlaczego jest korzystna?

bardzo dobry terapeuta w warszawieHipnoterapia, czyli inaczej leczenie hipnozą, przywędrowała do Polski z zagranicy. Jeszcze do niedawna ta niekonwencjonalna metoda rozwiązywania problemów zdrowotnych i psychicznych budziła duże obawy wśród pacjentów. Dzisiaj jednak jest to jeden z często wybieranych sposobów na pozbycie się wielu dolegliwości bez skutków ubocznych. Terapia przybiera jednocześnie formę relaksu i podatności na sugestie, które wypowiada hipnotyzer — u pacjenta poddanego hipnozie może zostać zwiększona pewność siebie, samoocena oraz samowystarczalność. Podczas hipnozy osoba zachowuje samokontrolę, a terapeuta wypowiada pozytywne sugestie, które skutecznie oddziałują na psychikę pacjenta. Aby jednak zapewnić maksymalne działanie terapii, specjalista musi mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem. Podczas konsultacji w umiejętny sposób powinien uzyskać jak najwięcej informacji o pacjencie, wzbudzić jego zaufanie oraz zadbać o odpowiednią atmosferę w trakcie terapii. Hipnoza ma być w dużej mierze relaksem, dlatego terapeuta powinien być osobą pozytywnie nastawioną w stosunku do drugiego człowieka. Co więcej, dosyć istotne jest, żeby hipnotyzer miał opanowane do perfekcji kilka metod terapii, aby dobierać je indywidualnie do potrzeb pacjenta — musi go słuchać i rozumieć w jego problemach. Takich specjalistów można znaleźć kilku. Polecany jest między innymi bardzo dobry terapeuta w Warszawie, który zajmuje się nie tylko hipnozą, ale również stosuje inne niekonwencjonalne metody leczenia.

Poprzez hipnoterapię można wspomóc leczenie chorób przewlekłych, zaburzeń psychicznych, a także uzyskać skutecznie znieczulenie przed planowanym zabiegiem. Tę formę terapii stosuje się również podczas pracy z dziećmi. Jej zastosowanie widoczne jest praktycznie w każdej dziedzinie medycyny, w tym ginekologii, chirurgii czy stomatologii. Cena pojedynczej wizyty może kosztować kilkaset złotych, jednak w wielu przypadkach przynosi oczekiwane rezultaty i satysfakcjonuje pacjentów.