Dekoracyjne bonie na domach jednorodzinnych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przywiązuje wagę do tego, jak wyglądają ich domy z zewnątrz. Domy, wraz z ich otoczenie, traktowane są jak nasza wizytówka i pierwsze wrażenie, które ma dużo mówić o tym, co czeka nas w środku. Poza tym ładny budynek zawsze poprawia nasze samopoczucie. W końcu człowiek od początku swojego istnienia uwielbia otaczać się harmonią i piękne. Obecnie wiele osób stosuje na swoich domach dekoracje, które pojawiały się na budynek już kilkaset lat wcześniej. 

Dekorujemy elewację budynku

nowoczesne bonie elewacyjneKiedy wybierzemy się na peryferia jakiegokolwiek większego miasta, to zauważymy, że jak grzyby po deszczu wyrastają tam osiedla domków jednorodzinnych. Od jakiegoś czasu, bowiem, panuje tendencja do uciekania z większych aglomeracji na ich obrzeża, gdzie człowiek może lepiej odpocząć psychicznie, korzystają z uroków bliskości natury. Coraz więcej młodych osób, zamiast kupować mieszkanie, decyduje się na budowę nowego domu lub kupno już gotowego. Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, jak dany dom wygląda z zewnątrz. Minęły już czasy, kiedy to panowała moda na minimalistyczne budynki, które opierały się na prostych, geometrycznych bryłach. Teraz nawiązuje się znów do eleganckich budynków, często przypominających małe dworki lub pałacyki. Jak chodzi o dekorowanie elewacji, to rosnącą popularnością cieszą się bonie. Bonie to nic innego, jak dekoracyjne podziały elewacji. Kiedyś wykonywano je w kamieniu, obecnie dostępnych jest wiele innych technik, które nadają fasadom domów niepowtarzalny wygląd. Najbardziej nowoczesne bonie elewacyjne wykonywane są w warstwie ociepleniowej budynku. Za pomocą specjalnego szablonu wycina się wówczas zagłębienia, na które potem na nanosi się cienką warstwę tynku i farby. Bonie elewacyjne mogą się też pojawić w formie drewnianych desek. Tego typu dekoracje fasady stosują często właściciele nowoczesnych, geometrycznych domów. Chcą im w ten sposób dodać trochę charakteru i ocieplić wizerunek całego budynku. Jeżeli decydujemy się na bonie, to pamiętajmy o tym, że powinny stać się one jedyną dekoracją.

Od jakiegoś czasu na peryferiach miast budowanych jest coraz więcej domków jednorodzinnych. Coraz częściej przyjmują one eleganckie kształty, które odchodzą od popularnych przez jakiś czas brył geometrycznych. Wiele osób stawia też na nietypowe dekoracje fasad. W ostatnim czasie do łask wracają bonie elewacyjne, które najczęściej wykonuje się jeszcze na etapie kładzenia warstwy ociepleniowej budynku. Rzadziej może natrafić na bonie wykonane z drewna.