Dla kogo polecana tlenoterapia?

Bardzo popularna jest teraz tlenoterapia, czyli zabieg polegający na leczeniu pacjenta tlenem. Taki zabieg odbywa się poprzez umieszczenie pacjenta w specjalnej komorze hiperbarycznej. Polecany jest dla pacjentów w każdym wieku. Podczas zabiegu można uciąć sobie drzemkę, oddać się lekturze książki czy słuchać muzyki. Przed zabiegiem należy unikać picia napojów gazowanych, palenia papierosów czy picia alkoholu.

Kiedy stosować zabieg tlenoterapii?

tlenoterapia w warszawieCały zabieg w komorze hiperbarycznej trwa 60 minut. Pacjent poddawany jest działaniu tlenu o ciśnieniu 1,3-1,5 ATA. Zabieg tlenoterapii jest nieinwazyjny i mogą się mu poddać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Przeciwskazaniami do zabiegu jest ciąża, padaczka, poważne urazy płuc, posiadanie rozrusznika serca czy rozsiana choroba nowotworowa. Zabiegi w komorze polecane są w przypadku zatrucia tlenkiem węgla, niewydolności oddechowej, otyłości, astmy, duszności oraz po przebyciu niektórych oparzeń termicznych. Tlenoterapia to zabieg polegający na dostarczeniu do organizmu pacjenta bardzo dużej ilości tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia. Tlen dociera do tkanek i narządów w organizmie i wpływa na ich regenerację. Tlenoterapia w Warszawie to bardzo przydatny zabieg. Poprawia funkcjonowanie organizmu. Jest to niezwykle efektywna metoda dostarczania tlenu do organizmu. Świetnie wspomaga pracę serca i pomaga w walce z chorobami kardiologicznymi, wspaniale dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Tlenoterapia świetnie sprawdza się w oczyszczaniu organizmu z substancji rakotwórczych, więc jest polecana dla osób z problemami onkologicznymi. Zabiegi tlenoterapii polecane są dla dzieci z autyzmem czy dziecięcym porażeniem mózgowym. Zabiegi w komorze hiperbarycznej bardzo dobrze działają na skórę i polecane są po zabiegach mezoterapii czy przy problemach dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik czy atopowe zapalenie skóry. Zabieg tlenoterapii polecany jest również w przypadku leczenia niepłodności czy zaburzeń potencji. Doskonale sprawdza się również w walce z otyłością i miażdżycą. Podczas jednego zabiegu w komorze hiperbarycznej pacjent spala aż 500 kcal.

Tlenoterapia to zabieg, który odnawia komórki i poprawia funkcjonowanie narządów. Polecana jest osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia oraz osobom zdrowym, które chcą zadbać o profilaktykę. Tlenoterapia to także świetne rozwiązanie dla sportowców, którym zależy na szybkiej i efektywnej regeneracji mięśni. Redukuje deficyt tlenowy i pozwala szybciej wrócić do formy po przebytej kontuzji.