Dlaczego warto kupić wodoszczelną agrowłokninę do słomy?

 

Hodowcy bydła przez cały rok potrzebują wysokiej jakości siana, słomy. Kiedyś tego typu materiały zbierane luzem lub w postaci niewielkich kostek. Z rozwojem technologii powstało wiele maszyn rolniczych, które mają ułatwić pracę rolnika. Obecnie siano i słoma są prasowane w bele. Niektórzy rolnicy posiadają specjalne wiaty do przechowywania takich produktów. Jednak często na wsi widzimy stery stojące siana owiniętego w folię lub pokłady słomy. Jednak nieodpowiednie zabezpieczone bele słomy ulegają zniszczeniu na skutek poleśni i gnicia. Taki ubytki powodują odczuwalne przez hodowców starty finansowe.

Właściwości wodoszczelnej agrowłókniny do słomy

wodoszczelna agrowłóknina do słomyFolia jest dość tanim rozwiązaniem, jednak może wystarczyć najczęściej tylko na jeden sezon. Agrowłóknina jest łatwa w użytkowaniu i wygodna w nakładaniu na stertę beli. Nawet jedna osoba może sobie z tym poradzić bez większego problemu. Tego typu płachty pozwalają na przechowywanie bel ze słomy w warunkach polowych. Podczas zimy może być problem z tworząca się skorupą na beli słomy, która utrudnia rozebranie słony na ściółkę dla zwierząt. Rolnicy często szukają sposobu na okrycie bel, najczęściej kupują w tym celu plandeki lub folię. Podczas silnych porywów wiatru może się okazać, że takie działania są niewystarczające. Najlepszym wyborem będzie wodoszczelna agrowłóknina do słomy, dostępna w każdym sklepie z artykułami ogrodowymi i rolniczymi. Jest to wytrzymały materiał, który jest wodoszczelny. Zapewnia świetną ochronę przed wiatrem i słońcem, osłona jest przepuszczalna dla powietrza. Agrowłóknina zapewnia optymalne warunki do przechowywania belek ze słomy. Płachty tego pokrycia można montować za pomocą klipsów lub pasów montujących. Materiał powinien zostać mocno naciągnięty, aby ułatwić spływania wody. Dodatkowo tego typu materiał jest zaimpregnowany materiałem przeciw gryzoniom. Materiał ten zapobiega powstawaniu pleśni. W sprzedaży możemy znaleźć agrowłókninę w różnych rozmiarach, możemy dopasować ją do systemu układania sterty bel.

Zakupiony produkt wystarcza na kilka sezonów do okrywania bel. Dla przedłużenia żywotności takiej osłony warto co roku obracać folie, aby nie tylko jedna strona, była podatna na promieniowanie. Ten materiał może być wykorzystany do ochrony bel okrągłych i kwadratowych. Co roku susza ma wpływ na mniejszą ilość planów na polach. Tym bardziej warto zapewnić odpowiednią ochronę siana i słony. Nie właściwe przechowywanie powoduje jeszcze większe starty zbiorów. Dobrej jakości płachty agrowłókniny to konieczny wydatek w każdym gospodarstwie.