Do czego służą nam drzwi?

Wchodzimy nimi i wychodzimy. Napotykamy się na nie niemal w każdym miejscu. Są zamykane na klamkę bądź obrotowe. Mowa o drzwiach, które zawsze nam towarzyszą. Często budując się mamy z nimi problem, gdyż chcemy, żeby były niezawodne, solidne a do tego, aby pięknie komponowały się w naszym mieszkaniu czy na zewnątrz. Bo jak wiemy są ich różne rodzaje jak wewnętrzne, zewnętrzne, pokojowe, łazienkowe czy do szafy. Każde z nich się różnią od nas samych. Zależy jakie chcemy, dla niektórych są praktyczniejsze przesuwane, dla innych harmonijkowe, a jeszcze inni wolą te praktyczne standardowe.

Co w drzwiach kochamy najbardziej?

drzwiZnalezienie odpowiednich drzwi do mieszkania czy też domu nie raz sprawia, że mamy wiele pytań. Chcemy, żeby ładnie wyglądały, pięknie się prezentowały, ale do tego również, aby zabezpieczały nasze mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi. Dlatego też szukamy takich których system zabezpieczeń jest nie tylko łatwy w użyciu dla posiadacza, ale żeby były wytrzymałe na różnorodne czynniki. Mają w końcu nas zabezpieczać i taka jest ich osobista funkcja. W pokoju czy łazience także są częścią której nie da się ominąć. W tych pomieszczeniach to jest także jakieś odizolowanie nas od całości. Dzięki nim możemy pozostać sami we własnym pokoju czy łazience. Dlatego pełnią ważną funkcję nie tylko w naszym domu, ale w każdym niemal miejscu. Bo gdzie się nie ruszymy to są albo musimy sami je otwierać albo automatycznie się otwierają. Dzieje się tak kiedy posiadają specjalne czujniki, które reagują na ruch człowieka. Produkowane są z różnych tworzyw i w różnorodnym wzornictwie. Także wybór jest bardzo szeroki i od nas samych zależy czego od tych drzwi oczekujemy, do czego mają nam posłużyć. Zastosowanie ich jest bardzo szerokie nie tylko w naszych domach, ale sklepach, czy też innych maszynach jak samoloty, samochody. Można je zobaczyć w piwnicy, zamkach, niemalże wszędzie mamy z nimi do czynienia. Bo nie jest to nic innego jak ruchoma przegroda zasłaniająca, zamykająca otwór w ścianie budynku, karoserii pojazdu wraz z elementami mocującymi je do pojazdu w celu otwierania czy zamykania. Jest to coś co pozwala zostawić nam pewne rzeczy za nimi i nie widzieć ich na co dzień.

Jak już wspomnieliśmy jest to element, który nie można za bardzo zastąpić czymś innym. Oczywiście bywają przypadki, że zastawiamy dziurę czym innym, ale to może być tylko chwilowe zakrycie. Na dłuższą metę nie da się ich zastąpić czym innym bo wówczas każdy miałby do naszego domu czy innych pomieszczeń dostęp i nie byłyby już to miejsca prywatne. Tak się właśnie dzieje kiedy je zakryjemy drzwiami, które właśnie mają pełnić funkcję odcięcia tego co publiczne od prywatnych rzeczy, jakim jest dom czy załatwienie intymnych potrzeb fizjologicznych.