Dobra karma dla suk

Kiedy posiadamy psa, zależy nam na tym, by otrzymywał wartościowe jedzenie, które będzie charakteryzowało się możliwie jak najlepszą jakością. Jeśli prowadzimy hodowlę psów i posiadamy suki, które wychowują szczenięta, a co za tym idzie, również odpowiadają za ich karmienie, to, jakiej jakości karmę będziemy im dostarczać, jest jeszcze ważniejsze. Na rynku znajdziemy karmy o specjalnie opracowanej recepturze, która ma na celu zaspokojenie potrzeb nie tylko suki, ale również szczeniąt.

Potrzeby suki karmiącej

karma dla suk karmiącychMusimy pamiętać, że suka, która jest w ciąży, a następnie karmi młode, charakteryzuje się szczególnymi potrzebami żywieniowymi. W największym stopniu są one związane z większym zapotrzebowaniem na wartości odżywcze, by w odpowiedni sposób zaspokoić nie tylko sukę, ale również i szczeniaki, których podstawą odżywiania przez pierwsze tygodnie jest mleko matki. Odpowiednio dopasowana karma dla suk karmiących sprawia, że mleko, które posiada nasza psia mama cechuje się odpowiednią kalorycznością, co sprawia, że szczeniaki rozwijają się prawidłowo. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka firm odpowiadających za wytwarzanie karmy dla psów, które w swoim asortymencie produktów proponują nam również dobrej jakości karmę dla suk karmiących. Oczywiście, karma, którą powinniśmy podawać naszemu psu musi być dopasowana do rasy, a w szczególności do wielkości psa. Warto pamiętać, że suka karmiąca często je w pośpiechu, więc zapewnienie jej jedzenia, które będzie musiała jednak odpowiednio pogryźć, będzie na pewno bardzo korzystnym rozwiązaniem dla zdrowia jej układu pokarmowego. Kupując karmę, zwracajmy więc uwagę, czy jej formuła została opracowana z myślą o psach dużych, średnich czy też małych ras. Karmy te będą bowiem zróżnicowane pod względem wielkości kawałków, co sprawi, że mniejsze psy nie będą miały problemów z gryzieniem, większe zaś będą zmuszone do odpowiedniego rozdrobnienia karmy przed jej spożyciem, zamiast jej połykania w całości, co mogłoby zaszkodzić systemowi trawienia.

Kiedy poszukujemy karmy, która będzie odpowiednia dla suk karmiących, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty sklepu zoologicznego. Sklepy tego typu znajdziemy zarówno stacjonarnie, jak i pod postacią sklepów internetowych. Dzięki temu zróżnicowaniu mamy możliwość dokonania zakupu karmy w sposób, który będzie dla nas najbardziej wygodnym i korzystnym rozwiązaniem. Oczywiście, karmy zróżnicowane są pod względem formy – znajdziemy karmę suchą i mokrą – a także wariantów smakowych.