Dokładna frezarka cnc

Z kolegami działaliśmy jako drużyna asg już od przeszło dziesięciu lat, i w trakcie naszej zabawy, coraz bardziej poszerzaliśmy nasze hobby, interesując się coraz to nowymi jego elementami. Czy były to elementy ekwipunku, tuning sprzętu czy jego naprawa, wszystko co wiązało się ze strzelaniem plastikowymi kulkami było jednym z tematów, które drużyna przerabiała. W końcu, w centrum naszej uwagi trafiły podzespoły replik.

Frezarka cnc do skomplikowanych elementów

niedrogie używane frezarki cncPrzez niemal całą naszą karierę graczy asg uzależnieni byliśmy od jakości sprzętu, dobierając wyposażenie nie wedle jego jakości, ale według wysokości budżetu, jaki mogliśmy na owe części wyłożyć. W końcu, wysokiej jakości elementy do replik osiągały nieraz astronomiczne ceny, a końcowy efekt nie był wcale odróżnialny od modeli ze średniej półki, różniąc się od nich często tylko znaczkiem na etykiecie. Często również, w sprzęcie o pozornie wysokiej jakości znajdowaliśmy identyczne wady jak w tanich elementach o słabej jakości, które nigdy nie były poprawiane. W końcu wpadliśmy na pomysł, by zacząć produkcję własnej marki podzespołów do replik, póki co na niewielką skalę. Mając już doświadczenie w działaniu tych podzespołów, mogliśmy spokojnie skompletować listę narzędzi, potrzebną nam do produkcji takich podzespołów, a najważniejszą z nich była frezarka cnc. Narzędzi szukaliśmy w momencie, gdy lokalny zakład produkcyjny ogłosił likwidację, więc udało nam się nabyć niedrogie używane frezarki cnc w świetnym stanie. Jako że były to urządzenia typowo przemysłowe, miały one większe możliwości obróbki, a tym samym zwiększenie gamy dostępnych produktów. Modele przemysłowe były naprawdę dokładne, o czym przekonaliśmy się podczas produkcji obudowy do gearboxów repliki, które wymagały ogromnej precyzji i dokładności wykonania, by można je było wogóle w replice zamontować. Nawet najmniejszy błąd mógł całkowicie uniemożliwić używanie obudowy z innymi podzespołami, chociaż w tym wypadku nie było absolutnie żadnego powodu do obaw.

Nawet dość skomplikowane i niewielkie elementy mogliśmy bez trudu obrobić owymi maszynami, a co najważniejsze, dzięki tak dużej dokładności cięcia nie byliśmy zmuszeni powtarzać błędów innych producentów. Części wykonywane na frezarkach przemysłowych przebijały obecnie dostępne podzespoły pod każdym względem, w większości przez świetną jakość wykonania, ale również przez zastosowanie odpornego, wytrzymałego na obciążenia materiału, który był dość trudny i czasochłonny do obróbki, i wymagał dużo uwagi podczas prac.