Drążki ścienne- właściwości konstrukcji

Wykonywanie ćwiczeń to coś bardzo przyjemnego, ale nawet przy tych najprostszych, trzeba czasami dysponować pewnymi rozwiązaniami, które to zdecydowanie ułatwiają. Tym bardziej że mogą one nam zdecydowanie poszerzyć zakres możliwości. Między innymi ze względu na to, jak są zbudowane. Mowa tutaj na przykład o znakomitym drążku do podciągania, ponieważ nawet jego wygląd robi pozytywne wrażenie. Wybierając egzemplarz dla siebie, zwróćmy uwagę nie tylko na sam kolor, ale również na to, czy wewnętrzna powierzchnia elementów czegoś takiego charakteryzuje się połyskiem. Może być również matowa.

Główne elementy drążków do podciągania

drążek do podciągania ściennyPo zakupieniu takiego drążka musimy go najpierw złożyć w spójną całość, bo dopiero wtedy zacznie przedstawiać dla nas jak najbardziej realną wartość. Zrobimy to jednak w naprawdę krótkim czasie, bo wszystko rozpoczynamy od przykręcenia uchwytów do ściany. Robimy to najczęściej przy użyciu długich śrub i kołków rozporowych. Długość i rozmiar tych elementów w praktycznie każdym przypadku uzależniona będzie przede wszystkim od maksymalnego obciążenia konkretnego drążka. Drążek do podciągania ścienny wcale nie jest drogi pomimo wysokiej jakości i spełnienia wszelkich norm. Ekskluzywne egzemplarze kosztują często tylko około 150 zł. Następnym kluczowym etapem jest założenie samego drążka i tutaj możemy zauważyć, że potrafią często zaskoczyć swoim wyjątkowym i dobrze dopracowanym kształtem. Środkowa część drążka bardzo często jest prosta natomiast boki lekko wygięte, bo to jeszcze bardziej poszerza nasze możliwości, jeżeli chodzi o ćwiczenia. Wybierając, zwróćmy uwagę na to, czy egzemplarz, który nas interesuje, jest pokryty w całości materiałem antypoślizgowym czy tylko na zakończeniach. Pod tym materiałem, którym może być na przykład guma lub tworzywo sztuczne, bardzo często znajduje się metalowa rura on grubych ściankach.

Z tego powodu nigdy nie musimy się obawiać, że uszkodzimy coś takiego w czasie normalnego użytkowania. Egzemplarze dostępne teraz w sklepach różnią się jednak znacznie większą liczbą szczegółów, bo musimy zwrócić uwagę na szerokość drążka pomiędzy podporami, a także wymiary ściany, na której może być on zamontowany, ponieważ producent zawsze bardzo skrupulatnie podaje wszelkie informacje tego typu. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym drążkom podciąganie możemy ćwiczyć nawet z dodatkowym obciążeniem, bo wytrzymują często nawet do 350 kg. Można też kupić jeszcze mocniejsze egzemplarze, ale w ich przypadku średnica elementów będzie większa.