Drewniania altana ogródkowa

W końcu stało się! Udało nam się kupić nasz wymarzony dom. Kosztowało nas to sporo wyrzeczeń, było to wiele lat oszczędzania i odmawiania sobie wakacji, ale opłacało się. Nasz cel został osiągnięty i już niedługo przeprowadzimy się do domu jak z bajki. Obecnie kończymy właśnie remont, powoli zabieramy się za urządzanie wnętrz. Bedzie naprawdę wspaniale. A co najważniejsze – w końcu będę miała swoją  pracownię. Już nie mogę się doczekać, kiedy przekroczę jej próg, aby rozłożyć wszystkie swoje materiały plastyczne. Będzie sielsko – anielsko.

Piękna altana do ogrodu

altana z drewnaA do tego jeszcze ten ogród – jest taki wspaniały. Bardzo rozległy, z kilkoma naprawdę starymi drzewami. Trzeba będzie go trochę uporządkować i będzie idealny. Na pewno chciałabym zrobić w nim altankę . Taka altana z drewna, obrośnięta winem, będzie doskonałym miejscem na śniadanie w ogrodzie w ciepły letni dzień. Albo na relaks z książką w ręku. Co bardzo fajne, moja pracownia ma widok właśnie na ogród i na miejsce, w którym planuję ustawić altanę – w związku z tym altana będzie bohaterką niejednego z moich obrazów. Altana przyda się także podczas wszystkich imprez, które odbędą się odbywać w czasie ciepłych, pogodnych dni. Z tego względu musi być dość duża, na tyle duża, aby bez problemu zmieściło się w niej kilka osób. Już nie mogę się doczekać, kiedy ją zamontujemy. Wstępnie przeglądałam oferty i znalazłam już kilka bardzo interesujących wzorów. Na pewno musi być zrobiona z naturalnego drewna, kiedy już ją zmontujemy, pomalujemy ją bezbarwnym lakierem do drewna, chciałabym bowiem, aby zachowała swój naturalny drewniany kolor. Ściany będą w niej ażurowe, zawsze podobały mi się takie altanki z ażurowymi ścianami po których pięknie pną się róże czy tez właśnie winogrona, które zaplanowałam u nas posadzić. Dzięki temu altana będzie miała cudowny, niepowtarzalny nastrój. Będąc w niej będzie można w wyobraźni przenieść do innego, świetlistego, bajkowego świata. Bedzie więc też na pewno wspaniałym miejscem do poszukiwania i znajdowania inspiracji, tam będą powstawać pomysły na moje obrazy.

Altana ogrodowa jest doskonałym pomysłem na zagospodarowanie małego lub większego ogrodu. W zależności od ilości przestrzeni, którą dysponujemy, możemy zdecydować się na większa lub małą altankę. Dostępne są bardzo różne wzory, kolory altanek, zazwyczaj materiałem, z których są zrobione, jest drewno naturalne. Taką altankę można sobie po zamontowaniu pomalować na dowolny kolor, zgodnie ze swoim gustem, upodobaniem.