Fachowe osuszanie ściany czyli iniekcja krystaliczna

Problemem w trakcie eksploatacji wielu budynków jest nachodzenie ich ścian wilgocią. Istnieje wiele firm, które profesjonalnie zajmują się osuszaniem i ochroną budynków przed wilgocią. Jedną z najbardziej rewolucyjnych metod osuszania i hydroizolacji jest metoda iniekcji krystalicznej, która pozwala na wieloletnie pozbycie się tego problemu z budynków.

Na czym polega metoda iniekcji krystalicznej?

fachowe osuszanie iniekcja krystalicznaFundamenty budynków są umieszczone w gruntach, pod których powierzchnią przepływają i zbierają się wody gruntowe. Dodatkowo deszcz i ulewy oraz ogólna wilgoć powietrza, sprawiają, że mury, w których mieszkamy, są wyjątkowo narażone na napływającą wilgoć. Budynek o słabej izolacji przeciwwilgociowej szybciej się wychładza, trudniej jest utrzymać w nim wysokie temperatury. Dodatkowo wilgoć osadzająca się na ścianach działowych i fundamentach, może destrukcyjnie wpływać na ich stabilność i może doprowadzić do ich kruszenia. Firmy oferujące usługi wykonania systemów hydroizolacyjnych, mają w swojej ofercie wiele metod izolacji ścian pionowych i przestrzeni poziomych. Jedną z najbardziej rewolucyjnych metod jest metoda izolacji pionowej o nazwie iniekcja krystaliczna. Została ona opracowana przez naukowców i wykorzystuje ona prawa naturalne działające w przyrodzie. Ta metoda gwarantuje fachowe osuszanie iniekcja krystaliczna polega ona na wykonaniu w ścianie regularnych otworów, które następnie są zwilżane w środku. Potem, do środka wlewa się wodę oraz specjalny roztwór zawierający beton portlandzki i aktywator krzemowy w odpowiednich proporcjach. Później każdy z tych otworów zostaje zamurowany specjalną zaprawą z dodatkiem aktywizatora. Pierwsze efekty takiego zabiegu zaczynają być widoczne po tygodniu od zastosowania. Jest to metoda, która może zostać użyta na ścianach porowatych o strukturze kapilarnej. Następnie substancje zawarte w otworze wypierają wilgoć ze ścian, a charakterystycznym objawem jest utworzenie się na ścianie charakterystycznych pierścieni. Występują one w regularnych odstępach. Taka metoda, w odróżnieniu od innych, gwarantuje utworzenie się blokady ściany przed wilgocią na lata. 

Metoda iniekcji krystalicznej jest rewolucyjną metodą osuszania ściany, która pozwala na utworzenie się blokady przeciw działaniu wilgoci na ścianę, która chroni strukturę ściany na lata. Rezultatem tej metody jest utworzenie się na ścianie krystalicznych pierścieni, które świadczą o wypieraniu wilgoci ze ścian. Metoda nadaje się szczególnie dla starszych budynków, w których ściany niszczeją, wskutek wieloletniego działania na nie wilgoci.