Fachowe osuszenie piwnicy – praktyczne sposoby

Nisko położone pomieszczenia są narażone na kontakt z wilgocią. Jest to spowodowane przepływem wód gruntowych, które w naturalny sposób wędrują z dołu na górę. Obecność zawilgoceń na ścianach pomieszczenia może powodować trwałe problemy zdrowotne u osób, które posiadają stały kontakt z elewacją. Zaniedbanie będzie powodowało większy rozwój wilgotności. Pozostaje pytanie: w jaki można skutecznie przeciwdziałać zawilgoconym powierzchniom?

Jak osuszyć piwnicę?

fachowe osuszanie piwnic warszawaWody gruntowe posiadają szkodliwy wpływ na konstrukcję budynku. Aby przeciwdziałać ich negatywnemu wpływowi, należy zlecić wykonanie usługi fachowcowi. Projekt elewacji powinien pozwalać na zrealizowanie specjalistycznej naprawy. Najbardziej narażone są piwnice z powodu niskiego ciśnienia, które towarzyszy pomieszczeniu. Istnieją metody na fachowe osuszanie piwnic Warszawa posiada zakłady rekomendujące m.in. osuszanie za pomocą urządzeń grzewczych. Jest to technika polegająca na nagrzaniu pomieszczenia i wywietrzeniu go. Następnie, należy rozłupać uszkodzony tynk i zastosować preparat pleśniobójczy, który wpłynie korzystnie na przyszły wygląd muru. Gdy płyn wyschnie, należy stworzyć nową warstwę za pomocą zaprawy z dodatkiem środka biobójczego. Inną rekomendowaną metodą jest iniekcja, której głównym założeniem jest ograniczenie przepływu wody kapilarnej z dołu na górę, dzięki czemu mury nie ulegają uszkodzeniu. Polega na wstrzyknięcie specjalnego oczyszczającego silikatu do ścian, a następnie wykorzystanie specjalnej zaprawy i stworzenie blokady, która ograniczy przepływ wód. Korzyścią płynącą z iniekcji jest nieduża cena, ponieważ metoda nie wymaga wykorzystania specjalistycznego mechanicznego sprzętu i głównymi narzędziami są środki chemiczne. Jest to ekologiczna technika, ponieważ zarówno zaprawa, jak i preparat nie generują szkodliwych gazów. Iniekcja wymaga cierpliwości od fachowca, ponieważ sam proces trwa siedem dni. Metoda jest rekomendowana, dlatego warto zwrócić uwagę na nią, gdy decydujemy się na fachowe osuszanie piwnic Warszawa posiada wiele zakładów oferujących handel. Branża budowlana rozwija się i jest otwarta na innowacje w różnej postaci, dlatego warto zwrócić uwagę na wiele oferowanych rozwiązań. Wilgoć stanowi duże zagrożenie dla pomieszczeń, dlatego należy pamiętać o jak najszybszym rozwiązaniu problemu. 

Zawilgocenie będzie widoczne na pierwszy rzut oka. Jej szkodliwy wpływ będzie widoczny nie tylko dzięki wykwitom solnym i łuszczącej się farbie, ale i nieprzyjemnym zapachu. Decydując się na walkę z wilgocią, warto skonsultować się ze specjalistą budowlanym. Odpowiednie opinie internautów powinny być pomocne przy wybraniu eksperta, który pomoże nam w likwidacji wilgoci. Warto pamiętać, że wpływ wód kapilarnych może wiązać się z obecnością pleśni lub grzyba.