Funkcjonalny rozrzutnik do obornika

Naszym rodzinnym biznesem jest praca na roli. Nasza rodzina posiada sporej wielkości ziemie na której uprawiamy różne rodzaje roślinności przeznaczonej do następnej sprzedaży. Głównie jest to proso oraz owies, czyli względnie wymagające zboża, które wymagają specjalistycznego podejścia z należytą troską i dbałością. Gospodarstwo wraz z bratem odziedziczyliśmy po ojcu 5 lat temu, od tego czasu staramy się jak najbardziej unowocześnić, tak aby emerytowany ojciec był z nas dumny.

Zastosowanie automatycznego rozrzutnika do obornika

rozrzutniki do obornika 18tJednym z największych problemów w naszym gospodarstwie było jego odpowiednie nawożenie z czym borykaliśmy się od dłuższego czasu. Nie ukrywam, nasze gospodarstwo było mocno zacofane, gdyż nawóz rozprowadzaliśmy w bardzo staromodny sposób, po prostu zrzucając go z przyczepy ciągniętej za traktorem. Nie było to ani zbyt efektywne ani zbyt bezpieczne. Pewnego razu udałem się na szkolenie rolnicze właśnie z zakresu uprawy zbóż wymagających i doznałem pewnego rodzaju olśnienia. Przede wszystkim dowiedziałem się jak ważne jest ich odpowiednie nawożenie i jak duży wpływ ma nawóz na ich rozwój oraz siłę. Po tym spotkaniu postanowiłem zainwestować w tę kwestię. Interesowały mnie rozrzutniki do obornika 18t, gdyż zamierzałem kupić taki jeden do swojego gospodarstwa. Ma on dużą pojemność, a zatem pozwoliłby mi na objechanie gospodarstwa w jak najmniejszej ilości kursów. Oczywiście nie było nas stać na kilka takich maszyn, dlatego też jedna, większa była najlepszym rozwiązaniem. Tak też więc zrobiłem, zakupiłem maszynę zaraz przed sezonem co zdecydowanie było najlepszą decyzją w moim rolniczym życiu. Teraz z perspektywy czasu widzę, jak bardzo opłacalne to było. Przede wszystkim umożliwiło skuteczne nawożenie całej przestrzeni naszych pól znajdujących się w obrębie naszych działek. Przyśpieszenie wzrostu roślin było zauważalne w krótkim czasie, dlatego też byłem bardzo zadowolony. Rozrzutnik rozprowadzał obornik bardzo równomiernie, dzięki czemu pokrycie pola stało na niesamowicie wysokim poziomie. Dlatego też moje rośliny nie dość, że rosły szybciej, to jeszcze były znacznie silniejsze i większe.

Obsługa takiego rozrzutnika jest także bardzo prosta i nie wymaga, żadnych specjalnych uprawnień do samego kierowania takim segmentem pojazdu. Dlatego też może korzystać z niego każdy, co jest rozwiązaniem niesamowicie komfortowym dla każdego rolnika. Taka prostota obsługi i wysoka skuteczność świadczą o praktyczności rozrzutnika obornika, co sam mogę potwierdzić po sezonie jego użytkowania.