Gdzie warto zastosować sztuczną trawę?

Prawdziwa trawa wygląda pięknie i cudownie pachnie. Jednak zasianie prawdziwej trawy i następnie jej pielęgnacja wymaga od właściciela olbrzymiego wysiłku oraz wygospodarowania dużej ilości czasu. Z tego powodu coraz częściej rozważa się inne alternatywne pomysły. Skuteczną alternatywą dla naturalnej trawy jest trawa syntetyczna, która jest produkowana z niebywale mocnego tworzywa sztucznego. Taki trawnik, może służyć właścicielowi przez długie lata użytkowania.

Wytrzymały trawnik w postaci sztucznej wykładziny

wytrzymała wykładzina trawaSyntetyczna trawa znajduje zastosowanie w bardzo wielu miejscach. Gdzie zatem warto rozłożyć sztuczna trawę? Jednym z takich miejsc są boiska piłkarskie. To właśnie na boiskach z powodzeniem używa się sztuczne trawniki zamiast naturalnej trawy, która wymaga ogromy pracy podczas jej pielęgnacji. Sztuczna trawa jest bardzo odporna na działanie deszczu oraz śniegu. Zmienne warunki atmosferyczne nie stanowią dla takiego trawnika najmniejszego problemu. Dodatkowo sztuczne tworzywo z którego taka wykładzina jest zrobiona, pozwala na długie użytkowanie. Ciągłe treningi na murawie nie oddziałują dobrze na prawdziwą trawę. W przypadku sztucznej trawy takie zmartwienie nie istnieje. Nawet wielogodzinne treningi piłkarzy, nie wpływają na jakość trawnika. Jeśli chcemy zakupić taki trawnik, to bez najmniejszych problemów dokonamy tego w sklepie ogrodowym lub budowlanym. Wytrzymała wykładzina trawa jest również używana na polach golfowych. Pola golfowe to często olbrzymie obszary ziemi, które są porośnięte trawą. W sytuacji, jeśli takie pole jest porośnięte prawdziwą trawą, taki trawnik będzie wymagał olbrzymiego zaangażowania ze strony właściciela oraz pracowników. Profesjonalny sprzęt do nawadniania, liczne urządzenia do koszenia trawnika oraz wielogodzinna praca, to tylko niektóre wady jakie towarzyszą prawdziwej trawie na polu golfowym. Z tego powodu na polu golfowym zdecydowanie lepiej sprawdzi się syntetyczna trawa, która nie wymaga takiego olbrzymiego nakładu ciężkiej pracy, niekiedy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ile kosztuje sztuczna trawa w sklepie ogrodowym? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy, kto chce zakupić określony metraż takiej trawy. Wbrew pozorom sztuczna trawa nie jest aż tak droga, jak może się wydawać. Cena jest uzależniona ściśle od powierzchni jaką chcemy pokryć trawą. Za metr kwadratowy takiej sztucznej trawy zapłacimy około kilkanaście do maksymalnie kilkudziesięciu złotych polskich za lepszej jakości wykładzinę syntetyczną.