Intensywna rehabilitacja pacjentów onkologicznych

Pacjenci onkologiczni wymagają profesjonalnej i troskliwej opieki dotyczącej różnych obszarów funkcjonowania. Przede wszytkim ważna jest odpowiednia diagnostyka oraz jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wczesne wykrycie nowotworu znacząco zwiększa przeżywalność wśród pacjentów onkologicznych. Nie można również zapominać o odpowiedniej rehabilitacji, która również pełni niebagatelną rolę w leczeniu.

Pacjenci onkologiczni mogą liczyć na profesjonalną rehabilitację

rehabilitacja onkologiczna z zakwaterowaniemChoroba nowotworowa potencjalnie może się przytrafić każdemu z nas. Zachorowalność na raka rośnie szczególnie  w krajach uprzemysłowionych. Ekspozycja na szkodliwe promieniowanie, przetworzona żywność oraz zanieczyszczone powietrze – to główne czynniki biorące udział w rozwoju chorób nowotworowych. Niezwykle istotną rolę pełni wczesna diagnostyka. Odpowiednio szybko wdrożone leczenie znacząco zwiększa szansę na przeżycie pacjenta, a nawet na pełny powrót do zdrowia. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że samo leczenie onkologiczne jest niezwykle obciążające dla całego organizmu. Sama chemioterapia powoduje poważne skutki uboczne, o których warto wspomnieć. Wypadanie włosów, osłabienie i anemia to tylko niektóre z nich. Nie ulega wątpliwości, że leczenie choroby nowotworowej może powodować w dłuższej perspektywie problemy z układem nerwowym, ruchowym oraz oddechowym. Bardzo często dochodzi również do zaburzeń krążenia. Warto podkreślić z całą mocą, że przeżycie choroby nowotworowej jest silnie stresujące zarówno dla samego pacjenta, jak i jego najbliższych. Czynniki psychologiczne odgrywają niebagatelną rolę w całym leczeniu. Wiele ośrodków medycznych oferuje specjalistyczne usługi, do jakich należy chociażby profesjonalna i intensywna rehabilitacja onkologiczna z zakwaterowaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent ma możliwość powrotu do pełnej aktywności życiowej. Zmniejsza to w z znaczącym stopniu ewentualne ryzyko nawrotu choroby nowotworowej. Dobrze prowadzona rehabilitacja onkologiczna zapobiega  ograniczeniu sprawności psychofizycznej pacjenta, wspomaga również powrót do dotychczasowych zajęć.

Choroby nowotworowe występują coraz częściej. na ten stan rzeczy ma wpływ wiele rozmaitych czynników. Przede wszytkim warto podkreślić, że zanieczyszczenie środowiska oraz ekspozycja na szkodliwe promieniowanie mają duży udział w powstawaniu nowotworów. Warto podkreślić, że rokowania dotyczące przynajmniej niektórych nowotworów są niepomyślne. Można jednak temu zaradzić, wdrażając nowoczesny program leczenia oraz wczesną diagnostykę.