Jak działa laser Fiber?

 

Obróbka surowców jest niezbędna, aby przygotować je we właściwy sposób do produkcji. Bardzo ważne jest jednak, aby właściwie wybrać odpowiednia metodę obróbki do danego surowca. Tylko wtedy będzie można mieć gwarancję, że wybrana metoda nie pogorszy jakości produktu finalnego.

Zalety wycinarki laserowej fiber

fiber laser do metaluW obecnych czasach można wyróżnić wiele różnych urządzeń do obróbki. Część z nich działa w oparciu o obróbkę mechaniczną, a część wykorzystuje na przykład wiązkę lasera. Ta ostatnia metoda obróbki wyróżnia się obecnie bardzo duża popularnością. Jest tak głownie dlatego, że wycinarka laserowa jest wstanie zaoferować szybkość obróbki połączoną z bardzo wysoką dokładnością. Co więcej, nowoczesne modele wycinarek laserowych mogą się pochwalić jeszcze większym poziomem dokładności. Dobrym przykładem może tutaj być wycinarka Fiber Laser do metalu, która to wykorzystuje laser światłowodowy do cięcia różnego rodzaju surowców, głownie jednak metalu. Ten rodzaj maszyny do obróbki jest wybierany najczęściej, gdy zaistnieje konieczność obróbki, czy też ciecia elementów stalowych, lub nawet surowej stali. Największą zaletą tego rodzaju wycinarki jest fakt, że wyróżnia się ona bardzo wysokim poziomem dokładności, głównie dzięki różnicom w sposobie emitowanie laserowej wiązki. Te różnice są szczególnie widoczne, gdy porównamy wycinarkę Fiber z jakimkolwiek rodzajem wycinarki mechanicznej. Tak duża dokładność lasera Fiber jest związana z tym, że do emitowania wiązki laserowej nie wykorzystuje on systemu zwierciadeł, ale światłowód. Wiązka lasera jest dzięki temu znacznie bardziej skoncentrowana, co z jeden strony przyspiesza samo ciecie, a z drugiej sprawia, że jest ono bardziej dokładne. Co więcej, szybsze ciecie przy pomocy tej wycinarki jest równoznaczne z tym, że obrabiając taką samą ilość surowców przy pomocy wycinarki zwykłej i tej wykorzystującej Fiber Laser, w tym drugim przypadku będziemy mogli zużyć znacznie mniej energii. Wszystko to sprawia, że wycinarki Fiber sprawdza się doskonale w przypadku obrabiania najbardziej skomplikowanych półproduktów stalowych, a nawet w przypadku elementów wykonanych z mosiądzu. Dzięki temu stają się one podstawowym wyposażeniem zakładów produkcyjnych.

Wycinarki laserowe odgrywają coraz bardziej istotną role w produkcji. Dzięki nim bowiem, można w bardziej ekonomiczny i szybszy sposób obrabiać nawet bardzo wymagające rodzaje materiałów i surowców stalowych. W obecnych czasach wybór odpowiedniego rodzaju maszyny do obróbki jest jednak znacznie prostszy.