Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?

Wiele osób marzy o tym, aby raz na jakiś czas pójść do profesjonalisty na masaż. Wielu jednak odnosi go tylko do pleców. To błąd, ponieważ istnieje wiele innych rodzajów masaży w tym twarzy. Posiada on bardzo dużo zalet. Każda osoba, która chciałaby z tego skorzystać warto, aby zapoznała się z ofertą w swoim mieście. Mimo pozytywnych aspektów, masaż twarzy to jeszcze jest rzadkość. Warto jest się dowiedzieć więc, jak można go prawidłowo wykonać.

Masaż twarzy krok po kroku

masaż twarzy - WarszawaMasaż tego typu możemy wykonać sami w warunkach domowych, jednak warto jest zaznaczyć, że nie przyniesie on tak dobrych efektów, jakby miało to być z udziałem masażysty. W gabinecie masażu między innymi jesteśmy w stanie w stu procentach się zrelaksować. Aby zastosować masaż twarzy – Warszawa musimy mieć twarz czystą, która jest pozbawiona makijażu, by nie pomazać siebie lub dłoni osoby wykonującej. Aby ułatwić przesuwanie tkanek oraz skóry, należy zastosować, albo oliwkę, albo tez parafinę, które są delikatne dla skóry człowieka i nie uczulają. Warto pamiętać o tym, że masaż jest wykonywany zgodnie z układem krwionośny, a więc w przypadku twarzy z góry na dół. Masaż twarzy polega na delikatnych, uchach kolistych wykonywanych przez opuszki palców. Na początku masowane jest czoło. Palce najpierw kierujemy w stronę oczodołów, a potem zaś w kierunku skroni. Koliste ruchy wykonujemy kilkukrotnie. W kolejnym etapie bierzemy się za okolice uszu i szyi Tutaj należy przesuwać tkanki przy użyciu odrobinę mocniejszego ucisku. Robimy to jednostajnie oburącz po obu stronach. Przesuwając dłonie wzdłuż mięśni szyjnych. Przemieszczamy się na środek twarzy, czyli na nos. Tutaj przesuwamy palce z obu stron nosa w kierunku polików kładąc mniejszy nacisk na kości. Robimy to ponownie kolistymi ruchami kilkukrotnie. Na końcu masujemy brodę i przednią część szyi. Pacjent więc musi w tym przypadkiem odchylić brodę niego do tyłu. Przesuwamy palce na dół zgodnie z układem krwionośnym, jak to było na wstępie wspomniane. na końcu oklepujemy energetycznie, lecz bezboleśnie całą twarz. Oczyszczamy buzię z tłuszczu.

Masaż twarzy pozytywnie wpływa na nastrój. Jest bardzo przyjemny i relaksujący, a poza tym posiada właściwości leczniczo-kosmetyczny. Wpływa na ukrwienie dzięki czemu wszelkie blizny, zadrapania czy inne defekty twarzy lepiej się goją. Warto dodać, że w znaczącym stopniu na wpływ również na minimalizowanie zmarszczek. Jest więc to zabieg kosmetyczny, który może być stosowany w wielu gabinetach specjalizujących się w pielęgnacji urody.