Jak wybrać odpowiednią spawarkę do warsztatu?

Na wyposażenie warsztatu składają się różnego rodzaju urządzenia, których zadaniem jest znaczne usprawnienie wykonywanych zadań. Niektóre czynności są wręcz niemożliwe do wykonania bez odpowiedniego sprzętu. Aby zatem wybrać niezbędne, absolutnie podstawowe akcesoria, które muszą znaleźć się do dyspozycji specjalistów w warsztatach, warto zapoznać z poniższymi treściami.

Rodzaje spawarek warsztatowych 

warsztatowe spawarki inwertorowe magnumW miejscach, takich jak warsztat samochodowy niezwykle często dochodzi do sytuacji, w której konieczne okazuje się trwałe połączenie ze sobą powierzchni metalowych. Odbywa się to przy wykorzystanie specjalnego spoiwa, które dostarczane jest w formie elektrod. Wynika z tego, że spawarki należą do urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu, zajmującego się naprawą pojazdów. Wybierając sprzęt spośród szerokiej oferty różnych dostępnych na rynku producentów, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, od których następnie zależeć będzie wydajność i efektywność naszej pracy. Podstawowy podział dzieli te urządzenia na inwertorowe oraz transformatorowe. Pierwsze z nich, na przykład warsztatowe spawarki inwertorowe Magnum charakteryzują się niewielką wagą oraz gabarytami. Ich zaletą jest niewątpliwie wysoka tolerancja spadków napięć i wysoka sprawność, jednak jeśli dojdzie już do awarii, konieczna jest interwencja fachowca, bowiem skomplikowana budowa i układ podzespołów skutecznie uniemożliwia samodzielną naprawę. Dodatkowym atutem tego typu sprzętu jest znacznie mniejsze zużycie prądu w porównaniu do spawarek transformatorowych. Wymienione cechy sprawiają, że tego typu urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w przypadku profesjonalistów, którym zależy na skutecznym i pewnym sprzęcie. Z kolei druga grupa, która jest mniej skomplikowana i tańsza, to doskonałe rozwiązanie dla amatorów prac domowych oraz fachowców, którzy wykorzystują tego typu sprzęt jedynie okazjonalnie. Wówczas pobór dużej ilości energii elektrycznej i często występujące awarie nie będą tak uciążliwe, jak w przypadku profesjonalnych zakładów.

Wysokiej klasy sprzęt, dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań to gwarancja wydajnej i efektywnej pracy warsztatów samochodowych. W niemal każdym takim zakładzie powinno znaleźć się miejsce dla odpowiedniej spawarki, która umożliwi nam sprawne i trwałe połączenie dwóch powierzchni metalowych. Dokonując wyboru odpowiedniego urządzenia, zwróćmy uwagę na kilka niezwykle ważnych kwestii. Podstawą jest wybór odpowiedniego rodzaju sprzętu.