Jak wygląda eksporto towarów z Chin?

Każdego roku rośnie liczba towarów eksportowanych przez Polaków z Chin. Import takich artykułów odbywa się różnymi drogami. Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm świadczących kompleksowe usługi spedycji obejmujące całą logistykę transportowania oraz magazynowania towarów z Chin do Polski. Zazwyczaj takie podmioty dają nam wybór, w jaki sposób chcemy przewieźć nasze produkty. Jakie są możliwości w tym zakresie i o czym warto pamiętać, decydując się na konkretną opcję?

Transport towarów z Chin do Polski

eksport towarów z chin do polskiWielu polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych sprowadzaniem różnych artykułów z Chin. Są to bardzo zróżnicowane pod wieloma względami produkty, więc ich przewóz może wyglądać bardzo różnie. Import odbywa się kilkoma kanałami, najczęściej: drogą morską, kolejową i lotniczą. W przypadku pierwszej z wymienionych możemy liczyć na eksport towarów z Chin do Polski bardzo zróżnicowanych gabarytowo i jakościowo towarów. Statki docierają do portu docelowego w Gdańsku lub Gdyni, więc musimy brać pod uwagę to, że z tych miejsca należy odebrać przesyłki. Transport morski z Chin do naszego kraju trwa zazwyczaj od 30 do 50 dni. Istnieje możliwość wyboru odpowiedniego kontenera, w którym znajdzie się dany towar. Wiele zależy przede wszystkim od gabarytów oraz ciężaru przewożonych przedmiotów lub substancji. Inaczej wygląda bowiem przewóz ładunków drobnicowych, a inaczej pełno kontenerowych. Jeśli zależy nam na szybszym przewozie naszych produktów niż proponowany przez statki, warto rozważyć wybór transportu kolejowego lub lotniczego. Pierwszy z wymienionych wynosi zazwyczaj od 7 do 14 dni, a drugi jest najdroższym spośród wszystkich rozwiązań, ale jednocześnie najszybszym. Przesyłki dostarczane z Chin samolotami docierają do Polski nawet w jeden dzień. Takie rozwiązanie warto więc wziąć pod uwagę szczególnie wówczas, gdy zależy nam na ekspresowym otrzymaniu towaru, jest on szczególnie wartościowy lub bardzo wrażliwy na warunki atmosferyczne. Należy także pamiętać, że przewóz przesyłek z Chin drogą lotniczą jest możliwy także dzięki specjalnym samolotom transportowym wynajmowanym przez firmy kurierskie.

Transport produktów z Chin do Polski nie musi być skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym. Istnieje wiele różnych firm świadczących usługi logistyczne i spedycyjne w tym zakresie. Wybór odpowiedniego przewoźnika wydaje się kluczową kwestią szczególnie wówczas, gdy zależy nam na tym, aby transport odbywał się w jakichś szczególnych warunkach, a sama usługa przebiegała sprawnie i była wykonana w określonym czasie. Najszybciej paczki z Chin docierają do Polski drogą lotniczą, a najdłużej morską.