Jak wykorzystać piankę pur?

Tak naprawdę każdy budynek bez względu na jego przeznaczenie powinien być dobrze ocieplony lub w inny sposób zabezpieczony przed wieloma problemami. Bez względu na to, czy zależy nam na utrzymaniu we wnętrzu budynku dodatni, czy ujemny i temperatury ocieplenie zawsze sprawdzi się naprawdę doskonale, ale żeby tak było, nie możemy lekceważyć materiałów wykorzystywanych do tego celu. Tym bardziej że na przykład przy izolowaniu pianką musimy stosować specjalne maszyny, bo tylko one pozwolą właściwie wykorzystać potencjał tego materiału. Tego nie powinniśmy traktować jednak jako przeszkody.

Jaki efekt osiągniemy izolując pianą?

izolacja pianką purZgodnie z zapewnieniami producenta, jeżeli nałożymy warstwę odpowiedniej grubości, to możemy być absolutnie pewni, że straty ciepła w konkretnym pomieszczeniu będą naprawdę niewielkie. Dopasowanie takich szczegółów jak, chociażby grubość warstwy piany poliuretanowej to zadanie dla profesjonalistów. Na szczęście wszystkim zajmują się odpowiednie firmy i to nawet za stosunkowo niewielkimi opłatami. Koszt będziemy zależny przede wszystkim od całkowitego zużycia piany, a także powierzchni, która miała być nią pokryta. Zaletą tego rozwiązania jest między innymi możliwość pracy w wyjątkowo trudnych miejscach tam, gdzie nie sprawdziłaby się na przykład wełna mineralna lub coś innego. Izolacja pianką pur to doskonałe rozwiązanie na przykład na poddasze, ponieważ do właściwości tej pianki zalicza się to, że bardzo szybko zwiększa ona swoją powierzchnię. Na utrzymanie tych właściwości wpływa fakt, że nanosi się ją przy użyciu agregatu generującego odpowiednie ciśnienie, bo bez tego nie mogłaby się ona w szybkim tempie wydostawać z tego urządzenia i jednocześnie docierać do wszystkich zakamarków. Fachowiec ubrany w odpowiedni strój ochronny może bowiem łatwo zmieniać końcówki tak, żeby izolacja pianką mogła połączyć się nawet z drewnianymi elementami, bo to stanowi istotne wzmocnienie.

W zależności od gatunku wykorzystanej piany będzie ona przynajmniej częściowo przypuszczała parę wodną, ale odbywa się to tylko w takim stopniu, aby taka para nie doprowadzała do uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Taka izolacja jest przy tym wyjątkowo zdrowa, bo chociaż składa się z różnorodnych substancji chemicznych koniecznych do uzyskania takich właściwości, to jednocześnie nie ma nic trującego dla ludzi ani zwierząt w swoim składzie. Izolować piankami można także pomieszczenia bardziej przemysłowe, bo odbywa się to w zaskakującym tempie. Przez to koszty przedsięwzięcia spadają. Rezultat pozostaje na całe lata.