Jaki rower wybrać do jazdy po górach?

 

Przemierzanie pięknych górskich tras rowerowych jest świetną sprawą. Możliwość podziwiania cudownych widoków oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Jednak zanim wybierzemy się na taką specjalną trasę rowerową w górach, trzeba rozejrzeć się za odpowiednim rowerem. Zwykły rower w takich trudnych i wymagających warunkach to zdecydowanie za mało. Jaki zatem rower jest wart uwagi?

Męski rower w góry marki Kellys

męskie rowery kellysWspółcześnie na rynku funkcjonuje sprawnie wiele marek produkujących porządne rowery górskie. Jednak wiele z tych konkretnych marek ma równie wysokie ceny. W przypadku rowerów, nie zawsze musimy niepotrzebnie przepłacać. Wystarczy poczekać na dogodny moment i możemy trafić na świetną ofertę. Jaki rower zatem jest polecany do jazdy w góry? Męskie rowery Kellys są od lat cenione na rynku za porządną jakość w atrakcyjnej cenie. Rowery te posiadają przyzwoity osprzęt, który zachęca do ich zakupienia. Kupując rower przeznaczony do jazdy po górach, powinniśmy olbrzymie znaczenie przykuć do osprzętu. Nie bez znaczenia w rowerze są przerzutki, które powinny być z porządnej firmy. Następną niebywale istotną rzeczą przy wyborze roweru są oczywiście hamulce. W rowerach marki Kellys mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem. Rowery są wyposażone w mocne hamulce hydrauliczne, które potrafią błyskawicznie zareagować w trudnych warunkach. Na takie właśnie warunki, musimy być przygotowani podczas jazdy w górach. Kamieniste podłoże oraz kurz, to tylko nieliczne utrudnienia, jakie na nas czekają. Oczywiście, dla tych którzy regularnie jeżdżą w góry, takie utrudnienia przynoszą im z czasem olbrzymią frajdę. Wybierając odpowiedni rower warto zwrócić uwagę na rozmiar opon. Współcześnie istnieje olbrzymi trend na kupowanie rowerów z dużym rozmiarem opon. Popularne rozmiary to dwadzieścia sześć, dwadzieścia siedem i pół oraz dwadzieścia dziewięć. Wiele firm produkujących rowery przeznaczone do jazdy w górach, promuje ten ostatni rozmiar jako wart uwagi. To nie zawsze jest prawdą, opony o tak dużym rozmiarze mogą być drobnym utrudnieniem podczas trudnego manewrowania w wymagających warunkach.

Rower w góry od firmy Kellys to sprawdzona inwestycja. Firma ta produkuje najróżniejsze rowery. Zaczynając od typowych rowerów szosowych, kończąc na rowerach typowo MTB przeznaczonych do wymagającej jazdy po górach. Lata doświadczenia i profesjonalizm, sprawił iż ludzie cenią sobie tą firmę jako idealną do zakupu swojego pierwszego roweru. Jeśli zatem chcemy mieć porządny sprzęt, warto rozważyć tą markę.