Jakie tapety są najtrwalsze?

Coraz więcej osób poszukuje skutecznego sposobu na pokrycie ścian w mieszkaniu. Zdecydowana większość osób waha się między tapetą, a pomalowaniem ścian farba wewnętrzną. Dotychczas tapety nie były uważane za zbyt trwałe, ale z biegiem czasu powstały nowe, bardziej odporne rozwiązania tego typu.

Zalety tapet z włókien szklanych

niepalne tapety z włókna szklanegoWiele osób, zaraz po odbiorze nowego mieszkania, waha się nad wyborem odpowiedniego sposobu na pokrycie ścian. Obydwa głównie wybierane rozwiązania – czyli stosowanie farby zewnętrznej lub też tapety – maja swoje wady jak i zalety. Tapety na przykład, chociaż umożliwiają znacznie lepsze zakrycie nierówności ściany nie są uważane za zbyt trwałe rozwiązanie. Na szczęście z biegiem czasu na rynek zostały wprowadzane bardziej trwałe rozwiązania tego typu, takie jak na przykład niepalne tapety z włókna szklanego. Ten rodzaj tapet, dzięki swojemu wykonaniu, cieszy się znacznie większym poziomem trwałości niż na przykład tradycyjne tapety, z których korzystano jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim, tapety z włókna szklanego są pozbawione problemów z odklejaniem się, dzięki temu, że są one w stanie przepuszczać wilgoć bez żadnych problemów. Eliminuje to jeden z bardziej powszechnych problemów z tapetami, to jest marszczenie się lub odklejanie. Dzięki tmeu trwałość takiej tapety szacuje się ogólnie nawet na trzydzieści lat, co jest wartością wyższą niż na przykład farba wewnętrzna. Samo wykonanie tapety z włókna szklanego sprawia, że pokryta nimi ściana jest znacznie prostsza w codziennej konserwacji. Przede wszystkim aby usunąć zabrudzenia, pokrytą tapetą ścianę wystarczy przetrzeć wilgotna szmatką, bez obaw, że dana powierzchnia straci intensywny kolor. Bardzo ciekawymi właściwościami tapet z włókna szklanego jest ich wysoki poziom niepalności, co w połączeniu z faktem, że można je stosować również na powierzchniach drewnianych sprawia, że mogą być one istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo przeciwpożarowe danego budynku. Tapety z włókna szklanego są szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku tych ścian, które są nierówne i które w przypadku malowania, wymagałaby dodatkowego wygładzania. W przypadku ich pokrycia za pomocą tych tapet żadne dodatkowe pace nie są wymagane.

Wiele osób wykańczając mieszkania waha się miedzy zastosowaniem tapet a farb wewnętrznych. Wielu z nich uważna, że tapety nie są rozwiązaniem trwałym przez co decydują się na pomalowanie ścian. Nowoczesne rodzaje tapet są jednak nie tylko bardzo trwałe, ale również i mają właściwości niepalne.