Kalendarz na nowy rok

Zbliżał się koniec roku. Był grudzień i czas do świąt Bożego Narodzenia i sylwestra upływał bardzo szybko w ferworze przygotowań oraz zimny wieczorów, podczas których zmierzch zapadał bardzo szybko. Jako, że zbliżał się Nowy Rok postanowiłam rozejrzeć się za odpowiednim kalendarzem. Bardzo lubię kolekcjonować kalendarze i co roku zachowuje kalendarz z minionego roku. Moja kolekcja z roku na rok się powiększa i mam już większość rodzai i modeli kalendarzy. Postanowiłam na ten nowy rok znaleźć coś wyjątkowego.

Poszukiwania unikalnego kalendarza 

kalendarzePonieważ w okolicznych sklepach nie znalazłam nic ciekawego, na co warty by zwrócić uwagę postanowiłam poszukać czegoś w internecie. Zaczęłam przeglądać strony na których sprzedaje się kalendarze. Jednakże, większość była bardzo oklepana. Były kalendarze tak zwane zdzieraki, gdzie codziennie zrywało się jedną kartkę. Z tyłu były dowcipy albo przepisy kulinarne. Co gorsza, rok w rok te same. Były kalendarze na biurko, do postawienia. Najczęściej z jakimiś kolorowymi rysunkami. Te z kolei pasowały bardziej do pokoi dziecinnych. Nie podobały mi się też kalendarze na ścianę, najczęściej z logo firmy reklamującej. Aż wreszcie znalazłam coś wyjątkowego i unikalnego. Kalendarz, którego jeszcze nigdy nie miałam. Mogłam go stworzyć według własnego projektu. To ja wybierałam zdjęcia jakie się w nim znajdują. Tak samo mogłam zdecydować jaką czcionką będą napisane dni tygodnia i cyfry. Ba, mogłam nawet wybrać jakie święta zostaną wpisane na poszczególne dni. Bardzo mi się spodobała ta opcja. Od razu zaczęłam tworzyć swój osobisty kalendarz, którego nikt nie będzie miał. W całej mojej kolekcji kalendarzy właśnie czegoś takiego mi brakowało. Wykonanie własnego projektu kalendarza nie było trudne. Mogłam to zrobić przez panel strony internetowej, które oferowała takie indywidualne kalendarze. Wybrałam zdjęcia pejzaży, które pieczołowicie robiłam przez cały rok. Na kalendarzu oprócz typowych świąt zaznaczyłam również własne uroczystości jak urodziny czy rocznica ślubu.

Złożyłam zamówienie i czekałam na przyjście kalendarza. Ucieszyłam się, że kurier dostarczył go jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Kalendarz był bardzo ładny i unikalny. Został wydrukowany na lśniącym, metalicznym papierze. Można go było zawiesić na ścianie bądź postawić na biurku. Zdjęcia były odpowiednio wyjustowane i pozbawione nieestetycznych pikseli. W dodatku cena takiego kalendarza zrobionego według własnego projektu, jest dość przystępna. Byłam zadowolona.