Kąpiel małego dziecka

Pielęgnacja ciała małego dziecka jest bardzo ważna. Nie tylko wpływa na zdrowie i higienę naszej małej pociechy, ale również ma wpływ na samopoczucie malucha. Do pielęgnacji najmłodszych dzieci są przeznaczone specjalne środki higieniczne oraz produkty ułatwiające rodzicom codzienne kąpiele maleństwa. Jeżeli na dzisiejszym rynku istnieją ułatwienia, sprzyjające rodzicom, to dlaczego z nich nie korzystać?

Stelaż pod wanienkę

stabilne podstawy pod wanienkiŚwieżo upieczeni rodzice, którzy chcą zapewnić niemowlakowi należytą pielęgnację oprócz przyborów kąpielowych takich jak: ręczniki, myjki, żele lub pianki i szampony, wanienka, termometr do wody, powinni dla własnej wygody zaopatrzyć się w stelaż pod wanienkę. Kąpiele noworodka i niemowlęcia to niesamowite przeżycie dla rodziców, ale też jeden z momentów, który wymaga maksymalnego skupienia na czynnościach. Podczas kąpieli powinno być wygodnie nie tylko dziecku, ale też osobie kąpiącej maluszka, a o tym decyduje dopasowanie stabilnego stojaka pod wanienkę. Ogromne znaczenie ma komfort początkowo zestresowanego rodzica i tu bardzo przydadzą się stabilne podstawy pod wanienki, które zapewnią komfort wykonywanych przez rodzica czynności i spokój dziecka. Niektóre  z nich mają regulowaną wysokość, by można było stać wygodnie przy dziecku. Część z dostępnych na naszym rynku modeli uzupełnia to, co ma wanienka i można na nich np. powiesić ręcznik, czy mieć pieluszkę tetrową w zasięgu ręki. Czasem posiadają również schowki lub półeczki na akcesoria. W zależności od producenta i cen stabilne podstawy pod wanienki mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, lekkich stali, czy drewna. Dzięki temu skomponują się z wystrojem pomieszczenia, w którym kąpane jest maleństwo. Jest to bardzo fajna i ciekawa opcja, ponieważ w pokoju dziecięcym może być to element wystroju, a ponadto rodzic nie musi przenosić z miejsca na miejsce wanienki i rozlewać przy tym wody.  Producenci akcesoriów dla naszych najmłodszych pociech prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, które mają sporo udogodnień nie tylko dla dzieci ale też dla rodziców. Przecież to oni korzystają z tych sprzętów wraz z dzieckiem. Jest to też dbałość o zdrowie rodzica, ponieważ nie jest prawidłową postawą mycie dziecka, schylając się nad nim i nadwyrężając kręgosłup.

Kąpiel dziecka, ma być wyjątkową chwilą, w której dziecko i rodzic powinni być spokojni i w pełni zrelaksowani. Właśnie takie produkty jak stabilne podstawy do wanienki umożliwiają przeżywanie takich chwil bez stresu. Jest to magiczna chwila, która zbliża bardzo nowo narodzone dziecko i rodzica i sprzyja zaciśnięciu więzi.