Kiedy zmodernizować instalację wodno-kanalizacyjną?

Bardzo dobrą okazją do zmodernizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej jest remont domu. Możemy wtedy pomyśleć o wymianie instalacji na nową, zwłaszcza gdy powtarzają się często te same awarie oraz mamy kłopoty z przeciekami albo instalacja zawozi nas w inny sposób. Taką instalację możemy zamontować samodzielnie, ale jednak w przypadku nowoczesnych materiałów, które są wykorzystywane, warto powierzyć taką pracę odpowiedniemu monterowi.

Kiedy warto wymienić instalację wodno-kanalizacyjną?

instalacje wod kan - kujawsko-pomorskieInstalację wodno-kanalizacyjną powinniśmy wymienić w sytuacji, gdy zauważamy zmniejszenie intensywności wypływu wody z baterii. Również bardzo często może nam się przydarzyć ta sama awaria, która nawet po naprawie znowu powraca. Jest to więc jasny znak dla nas, abyśmy sprawdzili różne części w instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Przede wszystkim, zanim zabierzemy się za wymianę instalacji wodno kanalizacyjnej, to na początek powinniśmy sprawdzić różne elementy oraz parametry. Przede wszystkim na początku powinniśmy sprawdzić filtry na podłączeniach do baterii, ponieważ mogły się w nich na gromadzić zanieczyszczenia i różnego rodzaju wapienne osady takie jak kamień. Powinniśmy również zobaczyć jak działają filtry centralne, które są zamontowane na podłączenia wody do budynku. Niestety w takim przypadku będziemy musieli wezwać profesjonalnego hydraulika, który wykonuje instalacje wod kan – kujawsko-pomorskie jest regionem, gdzie znajdziemy wiele firm oferujących usługi wodno-kanalizacyjne przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Instalator, który robi coroczny przegląd powinien również wykryć uszkodzenia nagrzewnicy oraz filtrów, a także automatyki sterującej i wszystko naprawić. Ciśnienie na doprowadzeniu wody do budynku nie powinno być zbyt niskie, ponieważ będzie to powodować spadek intensywności strumienia wody. Powinniśmy wtedy sprawdzić, jaki jest wiek instalacji, która jest u nas zamontowana i jeśli jest to ponad 20 lat, to powinniśmy spodziewać się dużego zanieczyszczenia rur i zainteresować się wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej.

W przypadku kanalizacji i rur kanalizacyjnych możemy łatwo je naprawić lub przeczyścić specjalnym kitem, ale niestety jest duże prawdopodobieństwo, że przecieki pojawią się w innym miejscu. Dlatego w sytuacji, gdy powtarza się niedrożność rur kanalizacyjnych, to zawsze warto skonsultować się z dobrą firmą, która pomoże nam wymienić całą instalację albo naprawić poszczególne odcinki rur. W ten sposób nowa instalacja, która zostanie zamontowana będzie nam służyć przez kolejne 10 czy nawet 20 lat.