Kolczyk w stylu wkręt

 

Jedną z najpopularniejszych rodzajów biżuterii, są kolczyki. Występowały one już w czasach średniowiecznych, jednak dostępne były, z reguły dla wyższych warstw społecznych. Obecnie ze względu na większe zarobki społeczeństwa i mniejszą biedotę, kolczyki są niezwykle popularne, praktycznie każda kobieta w swoim arsenale takowe posiada, a co więcej cieszą się coraz większą popularnością, wśród mężczyzn. Dlatego zaczęto też je produkować, w odpowiednim stylu, właśnie dla mężczyzny.

Złoty kolczyk z wkrętem

złote kolczyki wkrętyBiżuteria, to głównie znak rozpoznawczy kobiet i to one poświęcają więcej czasu na odpowiedni dobór kolczyków, do kreacji. Jednak granica ta, jest coraz bardziej zacierana i często mężczyźni również sięgają, po męskiego rodzaju błyskotki. Wśród nich są również kolczyki. Dla męskiej części społeczeństwa, najbardziej pasują produkty wykonane ze srebra. Są one też tańsze i zazwyczaj dobrze wykonane posłużą nam przez długie lata. Kobietom zazwyczaj bardziej podoba się złoto, a im więcej jednostek karatów, czyli im złoto będzie czystsze, tym lepiej. Wiążę się to jednak, z większym wydatkiem, a także poświęcona sporą ilością czasu, na odpowiedni wybór. Ale to tylko statystyka w większości oparta na stereotypach, bowiem coraz częściej widzi się, że mężczyźni również przekuwają sobie uszy, w których później połyskuje nie srebro, a właśnie złoto. Zazwyczaj, są to proste kompozycje, ale czasem ujrzymy, że kolczyk wysadzany jest, na przykład jakimś kamieniem szlachetnym. Skoro więc już mamy przekute ucho, to pojawia się pytanie, jaki rodzaj zapięcia, będzie najbardziej odpowiedni i wygodny, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Cztery najpopularniejsze to zapięcie angielskie, sztyft, wkręt i bigiel angielski, jednak wyróżnia się ich odrobinę więcej. Natomiast złote kolczyki wkręty, czy też srebrne, są najlepszym wyborem, przynajmniej na początek. Posiadają one sztyft, na które wkręcane jest zapięcie, w kształcie śruby. Kolczyk zamocowany jest stabilnie i bezpiecznie, praktycznie nie ma możliwości, by go zgubić. Niestety, ten system również sprawia, że ciężej jest go założyć. Jest to jednak idealny wybór także dla dziecka. Inną drobną niedogodnością, jest fakt, że mechanizm łatwo ulega zanieczyszczeniu, więc należy pamiętać, aby go regularnie czyścić.

Oczywiście, najlepiej jest wypróbować każdy rodzaj zapięcia, i dobrać najodpowiedniejszy dla siebie, czy też bliskich. Kolczyki mogą być dobrym pomysłem na prezent i jak się okazuje, niezależnie od wieku, czy też płci. Należy na niektóre istotne fakty zwrócić uwagę, jednak z uwagi na właściwości kruszcu i odpowiedniej konserwacji, takie kolczyki posłużą nam parę dobrych lat.