Koszty usługi odzyskiwania danych z urządzenia

W przypadku uszkodzenia urządzenia, na którym przechowujemy swoje dane, musimy liczyć się z koniecznością skorzystania z usługi ich odzyskiwania. Jeśli popsujemy swojego laptopa to samodzielnie nie odzyskamy zapisanych na dysku twardym plików. Możemy wymontować dysk i próbować się do niego podłączyć, ale z uszkodzonym dyskiem nie zrobimy zupełnie nic. Wtedy z pomocą może przyjść firma oferująca usługę data recovery, czyli po polsku – odzyskiwania danych. Za taką usługę trzeba będzie oczywiście odpowiednio zapłacić.

Im większe dane tym większy koszt

odzyskiwanie danych wrocławSpecjalistyczne firmy informatyczne, które zajmują się odzyskiwaniem zapisanych na nośnikach danych, cenę swoich usług ustalają na podstawie kilku parametrów. Najważniejszym parametrem przy ustalaniu ceny jest oczywiście ilość danych, które trzeba odzyskać. Inny będzie koszt odzyskania danych z laptopa a inny z telefonu komórkowego. Za odzyskanie czterech gigabajtów danych z karty pamięci zapłacimy nieporównywalnie mniej, aniżeli za odzyskanie terabajta danych z uszkodzonego dysku zewnętrznego. Przyjęło się jednak rozliczać tą usługę na gigabajty. I tak za odzyskiwanie danych Wrocław zapłacimy około stu złotych za jeden gigabajt danych. Tyle tylko, że taka stawka dotyczy się usług odzyskiwania danych z laptopów, dysków czy dużych kart pamięci. Jeśli przyniesiemy jakąś starą płytę lub stary telefon to odzyskanie danych z takich urządzeń zostanie wycenione indywidualnie. W każdym razie dobrze jest wiedzieć, że się taką możliwość ma. Bo czasami wydaje nam się, że zalanie komputera lub telefonu oznacza koniec świata. Nie oznacza, bo w każdej chwili możemy skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalnych informatyków. Lepiej jednak na swoje urządzenia chuchać i dmuchać. Wtedy na pewno obędzie się bez konieczności zabierania urządzenia do pracowni informatycznej. No cóż – taka oto alternatywa dla uszkodzonego nośnika danych zawsze jest. Firmy odzyskujące dane działają w całej Polsce i można z ich usług skorzystać zarówno jako firma jak i jako klient indywidualny.

Najlepiej oczywiście jest wówczas kiedy uważamy na swoje sprzęty i ich nie niszczymy. Wtedy nie ma konieczności odzyskiwania z nich czegokolwiek. Jeśli jednak zdarzy nam się poważna awaria urządzenia z danymi to jest na to jeden ratunek. Profesjonalna firma informatyczna zajmująca się odzyskiwaniem danych. Koszty takiej usługi zależą tylko od ilości danych oraz czasu pracy poświęconej na ich odzyskanie. Przy naprawdę dużych dyskach warto negocjować ceny tego rodzaju usług.