Kreatywne zabawy w meblowanie domków dla lalek

W dzisiejszych czasach skuteczne zainteresowanie dzieci czymś, co nie jest związane z grami komputerowymi, filmami czy Internetem wydaje się być niewykonalne. Często potrzeba sporo inwencji twórczej dorosłych, żeby pokazać dzieciom, że istnieje świat poza Internetem i telewizją. Nie jest to łatwe ale z pewnością warte zachodu. Dzisiejsze dzieciaki z pewnością nie są mniej pomysłowe niż my kiedyś. Są jedynie narażone na dużo więcej niewłaściwych bodźców.

Mali twórcy mebli w świecie lalek

mebelki dla lalek

W przypadku chłopców alternatywą dla grania na telefonie mogą być wszelkiego rodzaju mechaniczne zabawki lub gry planszowe. Dla dziewczynek przeważnie będą to lalki. Idealną zabawą będzie na przykład budowa domku dla lalek. Przy odrobinie inwencji twórczej, pomysłowości i wsparciu kogoś dorosłego, nie musi to być ani trudne ani pracochłonne zadanie, którym dziecko mogłoby się szybko znudzić. Prawdziwym wyzwaniem może natomiast być wyposażenie takiego domku w mebelki dla lalek. W ofercie sklepów internetowych znajdziemy dziesiątki zestawów gotowych mebelków jednak warto pokazać dziecku, że dużo większą frajdą będzie zrobienie ich własnoręcznie a przynajmniej wykończenie prostych plastikowych lub drewnianych wzorów. Samodzielne wykonanie obicia na fotele, narzuty na łóżko czy abażuru do lampy nie tylko ukształtuje zdolności manualne dziecka ale też rozwinie wyobraźnię i pomysłowość. Jeżeli nawet kupimy gotową kuchnię, można do niej dorobić podkładki lub obrus na stół, ściereczki lub siedziska na krzesła. W salonie na pewno przyda się dywan i zasłony, serwetka pod wazon z kwiatami lub poduszki na kanapę. Śledząc rynek wydawniczy czasopism można natknąć się na serie z mebelkami do samodzielnego składania. W każdym kolejnym numerze znajdą się wszystkie niezbędne akcesoria i materiały potrzebne do sklejenia i wykończenia jednego mebelka, jak elementy do złożenia, klej, farbki, materiały dekoracyjne, czy wypełnienia miękkich części. Dodatkowo znajdziemy tam sporo ciekawych artykułów dotyczących na przykład historii mebli, zabawek czy wystroju wnętrz. Może to być początkiem pięknej pasji, którą dziecko będzie chciało dalej rozwijać i kształtować.

Zabawa w tworzenie domków czy mebelków dla lalek może być równie fascynująca dla dziewczynek jak i dla chłopców, którzy mogą wnieść do zabawy nieco innej konstruktorskiej wizji czy smykałki do majsterkowania. Jest to świetny przykład zajęcia, które może połączyć we wspólnym działaniu dzieciaki w różnym wieku, które uzupełniając się nawzajem uczą się komunikacji i pracy w zespole, poznając przy tym wartość samodzielnego tworzenia.