Kto drukuje na folii 3M?

Folie 3M to bardzo popularna obecnie alternatywa dla odmalowywania samochodu w warsztacie lakierniczym. Folie takie są bowiem wykorzystywane do odwracalnej zmiany koloru samochodów osobowych. Zanim jednak będzie to możliwe, taka folię trzeba odpowiednio zadrukować.

Jak drukować na folii 3m?

druk na folii 3mObecnie coraz większą popularnością cieszą się tak zwane folie wylewane. Są to specjalne folie, które na mokro przykleja się na karoserię samochodu w celu zmiany jego koloru. Jest to w pełni odwracalny proces zmiany wizerunku auta, z tego też względu folie te cieszą się coraz to większa popularnością. Folię taką można kupić albo z gotowym nadrukiem, albo też zaprojektować własny. Następnie wybrany przez nas druk na folii 3M zostanie wykonany na nasze zamówienie przez specjalistyczną firmę. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dokładnie takim kolorem i wzorem samochodu, na jakim nam zależało. Ze względu na specyfikę folii 3M oraz jej odporność druk na niej wymaga zastosowania wyjątkowych metod. Przede wszystkim należy bowiem  pamiętać o tym, że folia ta jest bardzo rozciągliwa, co trzeba wziąć pod uwagę podczas jej zadruku – w innym przypadku bowiem wybrany przez nas wzór czy tez napis może być zniekształcony. Po drugie w przypadku folii tego rodzaju i jej zastosowania niezwykle ważna jest jakość wydruku – musi być on koniecznie  wysokiej rozdzielczości, żeby po zbliżeniu się do samochodu druk zachował swoją czytelność i jakość. Folia 3M jest z natury bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jednak jeżeli chodzi o wydruki na niej, mogą z czasem ulec wypłowieniu lub tez wytarciu. Z tego też względu bardzo ważne jest, aby zakład który zadrukuje dla nas folie 3m, odpowiednio zabezpieczył powstały wydruk. Można to zrobić na przykład przy pomocy laminatu stałego lub też płynnego. Tak zabezpieczona folia z fachowo przygotowanym zadrukiem zachowa swoja jakość nawet po dłuższym upływie czasie, zazwyczaj do momentu aż sami nie zdecydujemy się jej zerwać. Aby być zadowolonym z wydruku na folii 3M i z efektu końcowego po nałożeniu jej na maskę samochodu kluczowe jest właściwe przygotowanie projektu. Większość profesjonalnych drukarni dokładnie opisuje na swojej stronie internetowej, w jaki sposób przygotować projekt, oraz w jaki formacie go zapisać.

Folie 3M obecnie cechują się ogromną popularnością. To bowiem najlepszy sposób na to, aby kompletnie odmienić wizerunek swojego auta. Bardzo ważne jest jednak, aby najpierw odpowiednio zadrukować taką folie, tak aby efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania.