Kupno majtek z suchą pieluchą

Moja córeczka miała już ponad trzy lata. Niedługo miałam posłać ją do przedszkola, dlatego uznałam że to najwyższy czas na to, aby przestałą ona korzystać z pieluszek i zaczęła załatwić się na nocnik. Niestety, mimo wielu prób już od kilku miesięcy nie mogłam jej tego nauczyć. Długo zastanawiałam się, gdzie leży źródło tego problemu. Wiele osób powiedziało mi, że to pewnie przez to, że korzystam z pampersów, które szybko wchłaniają mocz i córka nawet nie czuje, że miała potrzebę się załatwić i właśnie to zrobiła. Trudno jej się więc nauczyć sygnalizowania potrzeb.

Poszukiwania wygodnych majtek z pielucha

wygodne majtki z suchą pieluchąWiele osób doradzało mi, żebym kupiła wygodne majtki z suchą pieluchą. Takie majteczki prawie niczym nie różnią się od zwykłych majtek, dlatego z pewnością będą bardzo praktyczne i spodobają się dziecku. Tym bardziej, że w sklepach z artykułami dla małych dzieci, można dostać takie majteczki w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Ich dużą zaletą jest to, że częściowo wchłaniają mocz i go pochłaniają, ale nie utylizują. Dzięki temu, dziecko czuje, że się załatwiło i ma mokro. Łatwiej jest mu się wtedy nauczyć odpowiednich sygnałów, które daje mu ciało na chwilę przed załatwieniem się. Dzięki temu, że częściowo wchłaniają one mocz, można także z łatwością uniknąć „wpadek” z mokrym ubrankiem na spacerze czy podczas rodzinnych wyjść. Takie majtki kosztują zaledwie kilkanaście złotych i można kupić również produkty wielorazowe, w których wymienia się tylko chłonne wkłady. Jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, z którego korzysta wielu rodziców. I ja postanowiłam spróbować, bo nie miałam już pomysłów jak inaczej nauczyć córkę korzystania z nocnika. Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Dzięki stosowaniu takich majtek już po kilku tygodniach córeczka nauczyła się sygnalizować swoje potrzeby i korzystać z nocnika. Byłam bardzo zadowolona, bo już powoli traciłam nadzieję, że kiedyś się tego nauczy. Majteczki były bardzo wygodne zarówno na noc, jak i na dzień.

Ich dużym atutem było także to, że można je było łatwo dostać w lokalnym sklepie i naprawdę kosztowały niewiele. Były bardzo wygodne i w żadnym miejscu nie obcierały dziecka, przez co nie miałam kłopotu z tym, że córka nie chciałaby ich nosić. Wystarczyło je odpowiednio naciągnąć i nawet nie trzeba było zakładać na nie zwykłych majtek. Ważne było dla mnie również to, że majtki z taką pieluchą przepuszczały powietrze i nie powodowały oparzeń ani alergii skórnych, ponieważ moja córeczka ma niezwykle wrażliwą, atopową skórę.