Maska z filtrem ffp2 chroni przed koronawirusem

 

Jak skutecznie chronić się przed zarażeniem koronawirusem? Przede wszystkim trzeba absolutnie bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń sanitarnych, które chronią nas przed rozprzestrzenianiem się tego wirusa. Najważniejsze jest zatykanie ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych oraz przestrzeganie zasad higieny osobistej. Szczególnie ta druga kwestia jest bardzo istotna, bo zwykłe mycie rąk jest bardzo skuteczną metodą ograniczającą przenoszenie się wirusa powodującego chorobę covid-19.

Warto zainwestować w wygodne maski filtrujące drobnoustroje

wygodna maska z filtrem ffp2Okoliczności, jakie się pojawiły, zmieniły całkowicie podejście społeczeństwa do kwestii higieny osobistej. Nie da się ukryć, że nie wszyscy dbaliśmy o te kwestie jak należy zanim pojawiła się w naszym kraju pandemia. A teraz każdy pamięta o obowiązkowej dezynfekcji rąk przed wejściem do sklepu czy o dokładnym ich umyciu po powrocie do domu. Natomiast przed rozprzestrzenianiem się wirusa najskuteczniej chronią maseczki i półmaski ochronne. Można je kupić w aptekach oraz w sklepach internetowych. W aptekach dostępne są najzwyklejsze maseczki wykonane z fizeliny najczęściej trójwarstwowej. Takie maski nie chronią przed drobnoustrojami osoby, która je nosi. Zapobiegają one jedynie wypuszczaniu zarazków w trakcie kichania czy kasłania. Maseczki służą jedynie do zasłonięcia nosa i ust w trakcie powyższych czynności, przy których emisja wirusów jest największa. A jeśli ktoś chce ochronić maseczką również siebie to rozwiązaniem jest wygodna maska z filtrem ffp2, która ma bardzo wysoką i skuteczną ochronę przeciwdrobnoustrojową. Taka maska działa w dwie strony. Maksymalnie minimalizuje ryzyko zarażenia się wirusem przez osobę, która ją nosi, ale chroni również otoczenie przed emisją zarazków ze strony osoby, która ma taką maskę na twarzy. Maski z filtrem ffp2 są obecnie najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie emisji koronawirusa. Ich stosowanie jest zalecane zarówno przez lekarzy jak i przez światowe organizacje zajmujące się zdrowiem.

Zwykłe maseczki fizelinowe różnią się od masek z filtrem znacząco. Te pierwsze nie zapewniają żadnej ochrony przed wirusami osobie noszącej maseczkę. Dlatego najlepsza jest maska z filtrem ffr2, którą można kupić głównie przez internet. Można kupić maskę wielorazowego użytku, ale musimy pamiętać, że jej skuteczne działanie możliwe jest tylko wówczas, gdy jest całkowicie sucha. Wilgotna maska sprzyja rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, dlatego zawsze trzeba pamiętać o dokładnym suszeniu takiej maski ochronnej.