Miedziana lampa w restauracji

Od wielu lat  interesuje się tematyką aranżacji wnętrz. Zapisałam się nawet kiedyś na kurs z tego tematu, na którym nauczyłam się podstaw projektowania. Na dzień dzisiejszy nie jest to mój główny zarobek, ale od czasu do czasu ktoś ze znajomych poprosi mnie o odpłatną poradę. Niedawno, na przykład, pierwszy raz w życiu zostałam zaangażowana w dość duży projekt, dotyczący aranżacji restauracji. Moja ciocia, bowiem, postanowiła wyremontować restaurację, którą z powodzeniem prowadzi od blisko dziesięciu lat. 

Wybieramy lampy do restauracji

lampa wisząca miedzianaKiedy byłam mała uwielbiałam tworzyć aranżacje mieszkań dla swoich lalek. Kiedy po raz pierwszy w życiu dostałam pod choinkę domek dla lalek, byłam wniebowzięta. Dość szybko przerobiłam go po swojemu. Moja mam zawsze powtarzała, że chyba zostanę architektem. Ja jednak nie do końca byłam do tego przekonana. Na jakiś czas zarzuciłam moje zainteresowanie aranżacjami wnętrz, aż wróciło ono całkiem niedawno, i to ze zdwojoną siłą. Zaczęłam z pasji chłonąć wiedzę jak szalona. I opłaciło się. Co prawda nie ukończyłam studiów w tym zakresie, tylko kurs, ale mam jakąś wiedzę i zmysł artystyczny, które pozwalają mi na tworzenie całkiem przyjemnych przestrzeni. Pomagam przede wszystkim swoim znajomym i ich znajomym, z polecenia. Ostatnio o pomoc poprosiła mnie moja ciocia, która remontuje restauracje. Chciała stworzyć w niej niepowtarzalny klimat, ale nie wiedziała jak. Podpowiedziałam jej, że najważniejszych elementem będą we wnętrzu lampy. Całość będzie raczej w ciemnych i ciepłych barwach. Łączymy nowoczesność ze stylem retro. Od razu wiedziałam, że rozwiązaniem dla tego wnętrza będzie lampa wisząca miedziana. Takie lampy można kupić w przeróżnych wzorach, które idealnie nadają się do nietuzinkowego pomieszczeń. Kupiłyśmy kilkanaście niedużych, miedzianych lamp wiszących, które prezentują się doskonale. W ciągu dnia mocno rzucają się w oczy, jako jeden z najważniejszych elementów, wieczorem, natomiast, tworzą niepowtarzalny klimat. Dają nieco przygaszone światło, które bardzo odpowiada w restauracji. 

Lampy są we wnętrzach bardzo ważnym elementem. Z jednej strony są dekoracją, z drugiej, zaś, tworzą klimat poprzez oświetlenie wieczorami. Ostatnio pomagałam cioci dobrać idealne lampy do jej restauracji. Optymalne rozwiązanie pojawiło się dość szybko. Postawiłyśmy na miedziane lampy, które prezentują się świetnie. Wprowadzają nieco surowy klimat swoim wyglądem, ale po zapaleniu ich jest bardzo romantycznie i przytulnie. co idealnie sprawdza się w restauracji.