Miło spędzony weekend w Poznaniu

Już jakiś czas temu wpadłam na pomysł, że co dwa tygodnie na weekend będę sobie jeździć po różnych większych miastach w Polsce i je zwiedzać. Stwierdziłam, że zwiedziłam już pół Europy, a tak mało wiem o miastach w Polsce. Właściwie tyle co nic. Czas najwyższy coś z tym faktem zrobić. W końcu to wstyd tyle lat mieszkać w Polsce i tak mało ją zwiedzić. Teraz to na pewno się zmieni !

Dobrze przenocować w Poznaniu 

nocleg na weekend w PoznaniuNa pierwszą taką moją wycieczkę nie chciałam wybierać jakiegoś odległego miasta. Na początek chciałam coś niedaleko, bo wiem, że wtedy dużo pewniej będę się czuła, zwłaszcza, że jadę sama. Zaproponowałam taką wycieczkę mojej przyjaciółce, ale ona niestety nie mogła się ze mną zabrać w ten weekend, więc zdecydowałam, że pojadę sama. Może uda nam się razem pojechać następnym razem we dwie. Ja musiałam zająć się organizacją tego wyjazdu. Miałam już kupione bilety na pociąg, a teraz czas na jakieś zakwaterowanie. Nocleg na weekend w Poznaniu nie wydawał mi się większym problemem. To duże miasto, więc na pewno będzie dostępne mnóstwo opcji. Zaczęłam się orientować i owszem ofert było mnóstwo. Część musiałam odrzucić, ponieważ kompletnie nie pasowała mi dana lokalizacja. Zależało mi, aby mieć nocleg gdzieś w blisko centrum, o ile nawet nie w samym centrum. Nie chciałam tracić czasu na dojeżdżanie wszędzie z drugiego końca miasta. Wiadomo, jak to jest w większych miastach – pełno korków, a ja nie chciałam tracić na to czasu. Musiałam więc skupić się na szukaniu noclegu blisko rynku. Znalazłam kilka ciekawych propozycji. Nie wiedziałam do końca, który wybrać. Zaczęłam czytać opinie i komentarze, które były zamieszczone. To mi trochę rozjaśniło sytuację i ostatecznie wybrałam jeden w samym centrum Poznania. Zadzwoniłam pod wskazany numer na stronie i złożyłam rezerwacje. Rozmawiała ze mną bardzo miła pani, która wszystko mi wyjaśniła i bardzo pomogła. Podpowiedziała mi też, jak najszybciej do niej dojadę z dworca, więc nie musiałam już tracić czasu na szukanie odpowiednich tramwajów, czy autobusów. 

Moja mała wycieczka do Poznania udała się w 100%. Udało mi się zwiedzić i zobaczyć wszystko co chciałam. Nocleg też wybrałam znakomity i z ręką na sercu mogę wszystkim go polecić. Przemiła właścicielka, która bardzo dba o komfort swoich gości. Czy można chcieć coś więcej? Blisko centrum, mogłam w wiele miejsc bez problemu dojść na pieszo, a przy okazji oglądać to piękne miasto. Każdemu polecam, aby  zwiedził Poznań, bo naprawdę ja jestem zauroczona tym wszystkim i mam nadzieję, że tu wrócę.