Mindfulness jako metoda na stres

Po studiach pracowałam jako asystentka w kilku różnych firmach, ale szczerze nie znosiłam tej pracy. Dlatego cały czas się dokształcałam, ukończyłam różne kursy, ponadto dwa kierunki studiów podyplomowych.Jedne w tych studiów to była szkoła trenerów, po której posiadłam odpowiednia wiedze i umiejętności, aby prowadzić różnego rodzaju szkolenia i warsztaty. Wiązałam z tego rodzaju zajęciem bardzo duże nadzieje na przyszłość. Zawód trenera bardzo is ie podobał, podobała mi się równeiż praca z grupą.

Terapia mindfulness dla wszystkich

mindfulness - terapia dla każdegoSzukałam jednak dla siebie odpowiedniej niszy,którą mogłabym się zająć. Można bowiem prowadzić szkolenia z bardzo wielu różnych tematów, szkolenia umiejętności twardych i miękkich. A na rynku jest do tego wielka konkurencja, potrzebowałam więc czegoś, co pozwoliłoby mi znaleźć jak najwięcej klientów. I wtedy wpadła mi w ręce książka o mindfulness pod tytułem „Mindfulness – terapia dla każdego”. To było olśnienie. Wiedziałam, ze ro jest coś, czym mogłabym zająć się zawodowo i byłam pewna, że znajdę masę chętnych osób do udziału w warsztatach i szkoleniach z zakresu mindfulness. Mindfulness to naprawdę świetna metoda poradzenia sobie ze stresem i zwiększenia swego poczucia szczęścia w dzisiejszym zabieganym świecie. A do tego jest metodą naprawdę bardzo prostą. Oczywiście jest wiele technik, których można i należy się nauczyć i które pomogą nam w korzystaniu z jej dobrodziejstw, jednak mówiąc w skrócie mindfulness polega po prostu na przezywaniu w pełni chwili obecnej, bez towarzyszącej nam nieustannie gonitwy myśli i rozmyślania o tym co było lub co będzie. Nie jest to łatwe, ale można się tego na specjalnych kursach nauczyć. Jest to metoda polecana dla każdemu, komu z nas nie przyda się bowiem łatwy i dostępny sposób na zwalczenie nieustannie towarzyszącego nam stresu i poczucie się w końcu szczęśliwym. A mindfulness to właśnie umożliwia. I jest dostępny dla każdego. Nie potrzeba do tego niczego poza swoim umysłem.

Jak dowodzą badania, mindfulness ma bardzo wysoką skuteczność w redukowaniu stresu. jednak to nie koniec – mindfulness pozmaga nam poczuć się w końcu szczęśliwymi zamiast nieustannie gonić za czymś, co, jak się łudzimy, da nam poczucie szczęścia. Mało tego, ta metoda pozwala również skutecznie zmniejszać odczuwany ból, co może być istotne dla osób borykających się z chronicznym bólem. Naprawdę warto jest się z nią zapoznać. Koszt udziału  w kursie to stosunkowo niewielki wydatek, biorąc pod uwagę spodziewane korzyści, jakie z niego wyniesiemy.