Moskitiery na zamówienie

 

Dom w pobliżu lasu był jednym z najlepszych opcji, jakie mieliśmy z żoną podczas poszukiwania idealnego własnego kąta. Było tam cicho, spokojnie, okolica była z dala od miasta, a na dodatek mieliśmy własny kawałek lasu i nieduże jeziorko kilka kroków od domu. Było to świetne miejsce, i byłem z niego niezmiernie zadowolony, aczkolwiek musiałem najpierw dopracować kilka szczegółów które wyszły dopiero po zamieszkaniu. Bliska odległość lasu, oprócz oczywistej zalety idealnego miejsca na spacery, oznaczała także mnóstwo owadów w okolicy, podobnie jak jeziorko, idealne na zorganizowanie obok grilla czy ogniska, dające przyjemny chłód wieczorem, przyciągało stada komarów.

Siatki na owady pod wymiar

moskitiery z bydgoszczyŚrodki chemiczne niestety mogą zdziałać tylko tyle ile mogą, a zamknięte okna w lecie oznaczają duchotę i gorąco w domu, nawet przy używaniu klimatyzacji.Próbowaliśmy różnych rzeczy. Środki na owady niestety miały ograniczoną skuteczność. Siatki na okna również nie były idealne, bo miały tendencję do odklejania się od ramy albo, co gorsza, rozrywania się od przypadkowego zahaczenia o kąt okna. Potrzebne nam więc było rozwiązanie na stałe. Przeszukując różne strony firm, zajmujących się produkcją środków ochronnych przeciw owadom, trafiłem w końcu na firmę, produkującą solidne moskitiery z Bydgoszczy, która wykonuje je na zamówienie. Firma oferowała nie tylko gotowe aluminiowe siatki na okna, ale także całe moskitiery do większości najpopularniejszych wymiarów okien. Produkowali również moskitiery z ramami robione pod wymiar okna o niestandardowych rozmiarach, co było szczególnie przydatne w przypadku okien balkonowych, które najczęściej trzymaliśmy zawsze otwarte, i dużych okien kuchennych, a także siatki dużych rozmiarów do otoczenia altany czy balkonu. W przypadku zakupu hurtowego, producent również oferował instalację w cenie samej moskitiery, jak również atrakcyjne rabaty, co skłoniło mnie do zamówienia siatek i moskitier właśnie z tej strony. Trzyletnia gwarancja na wytrzymałość moskitier była całkiem miłym dodatkiem.

Było to dość duże zamówienie, gdyż nie chcąc się zbytnio rozdrabniać, postanowiłem zamówić moskitiery i siatki na większość okien, jak również do balkonu, na którym często przesiadywaliśmy w lecie. Wykonanie nie zajęło wiele czasu, a ledwie po trzech dniach od złożenia zamówienia pojawiła się ekipa montażowa. Dzięki nowym moskitierom problem owadów w domu został prawie całkowicie rozwiązany i możemy teraz spokojnie spać przy otwartych oknach, czy siedzieć na balkonie wieczorami, bez obawy o uciążliwe pogryzienia.