Najlepsza apteczka pierwszej pomocy

Wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, kiedy nas samych spotka coś nagłego. Najwięcej wypadków ma miejsce w pracy, lub w drodze do niej, ponieważ znajduje się tam najwięcej ludzi. Wypadki samochodowe bywają równie groźne, co wypadki w pracy przy maszynach, czy ostrych narzędziach. W takiej sytuacji dobrze jest mieć pod ręką apteczkę pierwszej pomocy, gdyż może ona często uratować zdrowie, lub nawet życie.

Jaki wkład muszą mieć apteczki?

apteczka din 13157W naszym kraju nie ma obowiązku mówiącego o tym, co musi zawierać apteczka pierwszej pomocy. Jednak prawo jasno mówi, że w każdym zakładzie pracy i pojeździe mechanicznym, musi się znaleźć na wyposażeniu, a to co się znajdzie w środku, zależy od osoby, która ją nabywa. Żeby kupić apteczkę, lub sam wkład do niej, należy się udać do sklepu z artykułami medycznymi. Znajdziemy tam apteczki samochodowe, zakładowe, czy domowe. Może ona być w formie metalowego, lub plastikowego pudełka, mini torby podróżnej, lub dużej saszetki. Jednak najważniejsze jest to, co się znajduje wewnątrz. Najlepsza jest apteczka din 13157, która posiada kompletne wyposażenie, które przyda się w firmie, magazynie, biurze, czy samochodzie. Na pewno znajdziemy w niej zestaw plasterków na drobne skaleczenia o różnej wielkości, opatrunki, czy zimne kompresy. Przydatne są także opaski elastyczne, które mogą służyć do zabezpieczenia rany, lub usztywnienia miejsca złamania. Znajdziemy w apteczce także przylepiec, który pomaga wykonać opatrunek, chustę trójkątną tkaną i z flizeliny oraz chustę opatrunkową. W poważnych wypadkach osoby poszkodowane mogą być w bardzo ciężkim stanie, który powoduje szybkie wychłodzenie organizmu, dlatego przyda się koc ratunkowy, który jest na wyposażeniu apteczki din 13157. Niewiele osób wykonywało sztuczne oddychanie poza zajęciami w szkole, dlatego w momencie  wypadku, nie wiedzą jak pomóc poszkodowanej osobie, której oddech ustał. Na szczęście w apteczce znajdziemy jednorazowe ustniki do wykonywania sztucznego oddychania oraz instrukcja obsługi.

Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów wkładów do apteczek pierwszej pomocy, ale niewiele będzie posiadało wszystkie, niezbędne artykuły. Najlepsze są wkłady spełniające normy din, które obowiązują w całej Unii Europejskiej. Najpopularniejszy jest wkład din 13157, gdyż sprawdzi się w każdym zakładzie pracy. W razie potrzeby, każdą apteczkę możemy uzupełniać o dodatkowe produkty medyczne, lub nawet leki, które według nas będą przydatne w danym miejscu. Najczęściej dodajemy do apteczki tabletki przeciwbólowe.