Najlepsze metody ocieplania domów

Podczas budowania domu są takie kwestie, o których absolutnie zapominać nie możemy. Jedną z nich może być, chociażby kwestia dotycząca ocieplania. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat standardem było to, że do ocieplania wykorzystywano jeden, najbardziej popularny materiał. Mowa tutaj oczywiście o styropianie, który jednak już teraz zaczyna być coraz częściej wypierany przez inne materiały. Dużo się słyszy o stosowaniu pianki poliuretanowej lub też o natryskach z użyciem wełny celulozowej. Takie rozwiązania w wielu przypadkach okazują się o wiele lepsze niż sam styropian.

Izolacje termiczne pianką PUR

szybkie ocieplanie pianką w łomżyWspomniana już wcześniej pianka poliuretanowa nie zawsze była materiałem, który kojarzono z branżą grzewczą. Przez bardzo długie lata wykorzystywano ten materiał w branży produkcyjnej. Pianka ta świetnie sprawdzała się, chociażby jako wypełniacz lub też używano pianki poliuretanowej do tworzenia warstwy wyciszającej. Popularność pianki PUR jako materiału zatrzymującego ciepło rozpoczęła się stosunkowo nie tak dawno temu. Na ten moment jednak wiele osób ten materiał stosuje. Powstaje też coraz więcej firm, które oferują profesjonalne i szybkie ocieplanie pianką w Łomży przykładowo z łatwością można będzie takie firmy znaleźć. Pianka poliuretanowa nie jest przywożona nie miejsce pracy w postaci gotowej. Zamiast tego dostarcza się półprodukty, które łączą się ze sobą dopiero na sam moment przed nałożeniem pianki na ścianę. Jakie części domu możemy ocieplić z użyciem pianki PUR? Przede wszystkim możemy ocieplić pianką wewnętrzne strony dachów. Na poddaszach pianka PUR sprawdza się wręcz idealnie. Wysoki współczynnik adhezji sprawia, że omawiana tutaj pianka doskonale przywiera do najróżniejszych powierzchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować piankę poliuretanową do ocieplenia ścian pokrytych także materiałami sztucznymi. Zastanawiającą dla wielu kwestią jest także wpływ ognia na piankę PUR. Otóż z badań i przeprowadzonych testów wynika, że pianka PUR jest produktem niepalnym. Natomiast w przypadku pożaru pianka samoczynnie się wygasi i nie będzie czynnikiem zwiększającym zagrożenie.

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie pianką poliuretanową jest coraz bardziej popularne i jak widać są ku temu powody. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie w naszych domach pianki PUR to można będzie generować naprawdę duże oszczędności. Kluczem do sukcesu jest natomiast znalezienie dobrych firm, które mogą wykonać dla nas warstwę izolacyjną. Pamiętajmy o tym, że piankę zastosować można w praktycznie każdym rodzaju budynków.