Naturalna maść na bóle z roślin

Od kilku lat staram się żyć w zgodzie z naturą. Redukuję ilość zużytych odpadów. Nie kupuję produktów zapakowanych w plastik. Widzę, również jak wiele substancji chemicznych zawierają produkty kosmetyczne. Jest to niezdrowe zarówno dla nas jak i szkodliwe dla natury. Stopniowo wymieniam te produkty na naturalne kosmetyki. Niektóre z nich robię sama.

Roślinne maści na dolegliwości bólowe

naturalna maść roślinnaW wielu roślinach i ziołach ukryte są składniki które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. Stosować je można podczas przeziębienia, gdy nabawimy się kontuzji lub w stanach obniżonej odporności. Rośliny mogą skutecznie zwalczyć różnego rodzaju ból, ale również poprawić nastrój czy zrelaksować. Natura daje nam niewyczerpane źródło z którego możemy korzystać bez żadnych obaw. Z roślin można pozyskać ekstrakty, oleje, maści, napary. A to tylko część produktów jakie możemy otrzymać. Ja odkąd zmieniłam swoje nawyki na bardziej ekologiczne widzę jak wiele oferuje nam natura. Naturalne kosmetyki poprawiają kondycję skóry i doskonale ją nawilżają. Herbaty ziołowe mogą wspomagać układ trawienny czy moczowy. Inhalacje z dodatkiem ziół oczyszczają układ oddechowy i łagodzą zapalenie zatok. Naturalne maści doskonale sprawdzą się u osób aktywnie uprawiających sport podczas kontuzji. Używane mogą też być przez osoby pracujące wiele godzin w jednej pozycji lub osoby pracujące fizycznie. Naturalna maść roślinna złagodzi ból przeciążonych i nadwyrężonych mięśni oraz bóle kręgosłupa. Naturalne maści są produkowane na bazie ekstraktów roślinnych pozyskiwanych z pędów lub kwiatów i liści. Maści takie bogate są w różne witaminy i składniki odżywcze. Ekstrakty różnych roślin doskonale się uzupełniają przez co są niezwykle skuteczne. Oprócz ekstraktów roślinnych maści takie zawierają wysokiej jakości wodę oraz sól morską. Maści takie są bezpieczne zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci i seniorów. Zaletą wielu maści i kremów naturalnych jest też fakt, że możemy wykonać je samodzielnie w domu. Nie jest to trudne zadanie, a satysfakcja z wyprodukowania własnego kosmetyku jest bezcenna. Oczywiście istnieje również możliwość zakupu naturalnych produktów w sklepach czy internecie. Nie ma tu żadnych ograniczeń jedynie od nas zależy jaką formę wybierzemy.

Należy również pamiętać, że naturalne kosmetyki wymagają odpowiedniego przechowywania. Aby cieszyć się ich bogatym składem i skutecznością większość z nich należy przechowywać w chłodnym miejscu np. lodówce. Brak stabilizatorów i środków chemicznych oznacza też krótszy okres przydatności.