Nowe możliwości optymalizacji temperatury dzięki klimatyzacji

Gorące lato oraz temperatury sięgające blisko ponad 27ºC to często czas, kiedy zastosowanie zwykłego wentylatora może nie wystarczać. Ruch, w jaki wprawia powietrze wentylator umożliwia tylko jego obieg oraz nieznaczne obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń. W miejscach pracy takich jak biura czy hale produkcyjne często to nie wystarcza, dlatego coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w nowym budownictwie jest wdrażanie do projektu urządzeń klimatyzacyjnych. Dzięki nowym metodom instalacyjnym klimatyzator to nie tylko funkcjonalne urządzenie chłodzące, ale również alternatywne źródło ciepła.

Czy klimatyzacja jest przyjazna dla zdrowia?

klimatyzacja pokojowa z warszawyBardzo często zastosowanie klimatyzacji wydaje nam się rozwiązaniem niesamowicie kosztownym, ze względu na ceny aparatury chłodzącej. Wartości klimatyzatorów mogą różnić się od siebie, szczególnie jeśli pod uwagę bierzemy markę producenta oraz moc naszego urządzenia, a także dostępne na rynku klasy energetyczne. Adekwatnie do tego, czy zdecydujemy się na rozwiązanie z zaprojektowaniem oraz montażem całej instalacji, czy też może rozważymy zakup bardzo popularnych w ostatnim czasie małych, przenośnych klimatyzatorów pokojowych poniesiemy różne koszta. Kupując urządzenie przenośne powinniśmy zmieścić się w zakresie od 150,00zł do 200,00zł. Natomiast jeżeli chodzi o profesjonalny montaż instalacji takiej jak klimatyzacja pokojowa z Warszawy, aparatura będzie nas kosztowała od około 1200,00zł do 2000,00zł na potrzeby utrzymania optymalnej temperatury w obrębie domu lub mieszkania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne instalacje klimatyzacyjne wyposażone są m. in. w funkcję nawilżania powietrza, dzięki temu nie tylko możemy schłodzić powietrze wewnątrz pomieszczenia do optymalnej temperatury, ale również zyskujemy komfort swobodnego oddychania, ponieważ ruch i dyfuzja powietrza nie doprowadzają jednocześnie do wzniecania osiadającego kurzu, dlatego stanowi to praktyczne rozwiązanie również dla osób z alergią. Aby zapewnić sobie najwyższą jakość wybranego urządzenia optymalizującego temperaturę wewnątrz pomieszczeń, warto wiedzieć, że tego typu urządzenia mają również wpływ na wartości związane z warstwą ozonową powietrza. Chcąc zapewnić sobie ekologiczne rozwiązanie w tym zakresie, zadbajmy o to, aby nasza instalacja posiadała certyfikat R410a, czyli działanie w oparciu o najprzyjaźniejszy dla środowiska czynnik chłodzący, który jest mieszanką dwóch związków chemicznych, takich jak difluorometanu i pentafluoroetanu.

Decydując się na rozszerzenie domowej instalacji o klimatyzator warto również wspomnieć, że poza funkcją chłodzenia pomieszczeń, możliwe jest również ich ogrzewanie, które najefektywniejsze będzie w okresie jesiennym oraz wiosną. Średnie oszczędności energii niezbędnej na ogrzewanie mogą być nawet od 2,5 do 5 mniejsze, niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod, ponieważ w trakcie działania urządzenia zużywając 1kWh dostarcza ono od 3 do 5kWh. W porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych, jest to o wiele efektywniejsze rozwiązanie, ponieważ w przypadku klasycznych metod zużycie energii jest równe ilości uzyskanego ciepła.