Nowoczesne wyposażenie kuchni

Odpowiednie urządzenie kuchni sprawia, że staje się ona bardzo funkcjonalna. Nie zawsze jednak możliwe jest osiągnięcie tego z wykorzystaniem wolnostojących mebli. Pomieszczenia mają bowiem różne wielkości i kształty. Dlatego bardzo popularne jest zamawianie do kuchni mebli robionych na wymiar, dzięki czemu są one zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystywać rozmiar pomieszczenia i umożliwiać komfortową pracę. Jest to bardzo ważne, gdyż w wielu domach kuchnia jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu, spotyka z innymi domownikami, a nawet gośćmi.

Projekt kuchni na wymiar

kuchnie pod zamówienieKuchnie w wielu domach stanowią centrum wydarzeń. Spędza się tam dużo czasu gotując, jak również rozmawiając, jedząc, spotykając się ze znajomymi i rodziną. Dlatego tak ważne jest jej urządzenie w sposób pozwalający na komfortowe korzystanie z niej. Nie wszystkie pomieszczenia są jednak ustawne, dlatego kuchnie pod zamówienie urządza się nad wyraz często. Jest to rozwiązanie, które mimo nieco wyższej ceny, zapewnia pełną kontrolę nad projektem. Dlatego chętnie sięgają po nie osoby, które mieszkają w niewielkich mieszkaniach wymagających szczególnej dbałości o rozstaw mebli. Przy projektowaniu uwzględnić należy kilka ważnych rzeczy. Pierwszą z nich jest trójkąt roboczy, który wyznacza położenie lodówki, zlewu i piekarnika. Odległość pomiędzy nimi nie powinna być zbyt duża, aby umożliwić sprawne poruszanie się pomiędzy tymi urządzeniami podczas przygotowywania posiłków. Trzeba też zwrócić uwagę na zabudowę szafek. Najlepiej, aby zapełniały one przestrzeń aż do sufitu. W innym przypadku ich powierzchnia zbiera jedynie kurz. Blaty powinny mieć szerokość, która umożliwia wygodne krojenie i korzystanie z położonych na nich urządzeń. Muszą mieć też odpowiednią wysokość, żeby nie nadwyrężać kręgosłupa osób na nich pracujących. Warto też pomyśleć o zlikwidowaniu półek w szafkach na rzecz wysuwanych szuflad. Pozwala to zwiększyć przejrzystość i łatwo znaleźć potrzebne produkty w trakcie pieczenia lub gotowania.

Kuchnie robione na wymiar to bardzo popularne rozwiązanie. Sprawdza się szczególnie w przypadku mieszkań o niewielkiej powierzchni, które wymagają specjalnych rozwiązań. Aby kuchnia taka jak najlepiej spełniała swoją funkcję, powinny być zachowane pewne zasady dotyczące rozmieszczenia poszczególnych urządzeń, takich jak lodówka, piec i zlew. Zabudowanie szafek aż do sufitu pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni, a odpowiednia wysokość i szerokość blatów ułatwi pracę przy nich.