Nowoczesny rejestrator do zakładu pracy

Jednym z najbardziej przydatnych, aczkolwiek najczęściej pomijanych podsystemów biurowych każdego dużego zakładu pracy był system rejestracji czasu pracy. Mimo iż owe systemy funkcjonowały od początku istnienia dużych zakładów przemysłowych, były używane obecnie dość rzadko, choć w ostatnich latach zaczęły ponownie pojawiać się w wielu obiektach z dużą ilością pracowników. Ułatwiały one bowiem rejestrację i rozliczanie pracy w bardzo dużym stopniu, i pomagały uniknąć wielu problemów, wynikających z błędnej rejestracji godzin pracy.

Wygodne rejestratory czasu pracy do zakładu przemysłowego

niedrogi rejestrator czasu pracyW naszym zakładzie komputerowa rejestracja godzin pracy działała od jego założenia, choć wielokrotnie unowocześnialiśmy system i wszystkie urządzenia wchodzące w jego skład, stopniowo ulepszając jego działanie i jeszcze bardziej ułatwiając dokładne rozliczanie czasu przepracowanego przez personel. Niedawnym zakupem były bardzo nowoczesny i skuteczny, aczkolwiek zdecydowanie niedrogi rejestrator czasu pracy, funkcjonujący jednocześnie jako czytnik kart identyfikacyjnych. Zaopatrzyliśmy się w trzy takie urządzenia, zastępujące stare rejestratory, a zostały one umieszczone w wartowni obiektu, przez którą przechodził każdy pracownik rozpoczynający dzień pracy w zakładzie. Odbicie karty identyfikacyjnej nie tylko uruchamiało program i rozpoczynało naliczanie godzin danego pracownika, ale również umożliwiało otrzymanie dostępu na teren zakładu. Dla polepszenia funkcjonowania obiektu, uruchomienie czytnika mogło również odbywać się za pomocą kodu pracowniczego, który przydzielany był każdemu pracownikowi po rozpoczęciu pracy w firmie. W ten sposób mogliśmy uniknąć problemów z rozliczaniem czasu pracowników nie posiadających karty dostępowej w momencie rozpoczęcia pracy oraz zminimalizować efekty przypadkowego braku owej karty z jakiegokolwiek powodu. Rejestratory połączone były zarówno z systemem elektronicznej rejestracji czasu pracy, jak również z obiektowym systemem alarmowym.

Służyły więc również jako zabezpieczenie przed próbami wejścia na teren zakładu przez osoby nieupoważnione, a w razie potrzeby mogły być również użyte przez personel ochrony jako wyznacznik osób wzywanych do kontroli, jakie przeprowadzane były całkowicie losowo podczas rozpoczęcia dnia pracy. Rejestratory były bardzo proste w użyciu i przypominały z wyglądu terminale płatnicze lub panele dostępowe widywane w wielu różnych budynkach. Z racji bardzo prostej metody ich uruchamiania, pracownicy nie miewali problemów z ich obsługą.