Nowoczesny zdalnie sterowany samochód

Wiele osób w dzieciństwie bawiło się zdalnie sterowanymi samochodami, a bodaj nie ma takiej osoby która by o takim nie słyszała. Samochody takie dostarczają wiele godzin zabawy dla zarówno młodszych jak i starszych użytkowników, którzy spędzają wiele czasu nad wymyślaniem coraz to nowych wyzwań dla swoich pojazdów. Czym się więc różnią profesjonalne, zdalnie sterowane pojazdy, często widywane na pokazach naukowych od zwykłych zabawek?

Zaawansowane technologicznie samochody rc

profesjonalny samochód rcZdalnie sterowane zabawki, dostępne w najróżniejszych wzorach i kolorach w niemal każdym dużym sklepie z zabawkami to konstrukcje stosunkowo proste. Silnik, zasilający całość modelu jest połączony z prostym systemem sterowania i napędem, a także równie prostym odbiornikiem radiowym. Zasilany jest zazwyczaj zwykłymi bateriami do pilota, w ilości zależnej od rozmiarów modelu. Dla młodego użytkownika jest to idealna konfiguracja do codziennej rozrywki, zwykle dostępna w przystępnej cenie. Profesjonalny samochód rc prezentuje sobą o wiele wyższy poziom zaawansowania technologicznego. Zdalnie sterowane modele, używane do pokazów i użytkowane przez pasjonatów posiadają o wiele mocniejsze i wydajniejsze silniki, pozwalające na osiąganie o wiele większych prędkości niż przeciętna zabawka, i pokonywaniu znacznie trudniejszych przeszkód. Są one zasilane bateriami o znacznie większej pojemności i wydajności, wydłużając czas pracy nawet o wiele godzin, lub też umożliwiając zastosowanie jeszcze mocniejszego napędu. Również sama konstrukcja takiego samochodu różni się od podstawowych modeli. Zwykłe samochody są w całości wykonane z plastiku, bez żadnych dodatków, i bywają podatne na uszkodzenia podczas bardzo intensywnego użytkowania. Modele profesjonalne często wzorowane są na samochodach wyścigowych i terenowych, posiadając wzmocnioną ramę odporną na uszkodzenia podczas zderzeń czy upadków przy dużych prędkościach, amortyzację w celu ułatwienia sterowania takim pojazdem przy dużych prędkościach i nierównym terenie, oraz znacznie wytrzymalsze podzespoły.

Zaawansowane zdalnie sterowane modele oczywiście kosztują o wiele więcej niż zwykłe, szeroko dostęne samochody rc, aczkolwiek wynika to z zastosowania materiałów o wiele wytrzymalszych i bardziej odpornych na zużycie. Wykorzystywane są głównie przez profesjonalistów, organizujących pokazy technologiczne i wyścigi zdalnie sterowanych pojazdów. Dzięki zaawansowanym technologiom, mogą być również łatwo modyfikowane, ulepszane i zmieniane przez użytkowników.