Ochraniacz modułowy do łóżeczka dziecka

Kompletując wyprawkę dla dziecka, warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łóżeczko, które zabezpieczają naszą pociechę przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem wewnątrz. Do najbardziej popularnych w ostatnim czasie należą ochraniacze modułowe, które idealnie chronią dziecko, przed kontaktem ze szczebelkami łóżeczka, które mogłyby spowodować niebezpieczny wypadek. Jaki rodzaj ochraniacza będzie odpowiedni? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaki ochraniacz do łóżeczka?

ochraniacz modułowy na szczebelkiOchraniacze do łóżeczka podobne są do bardzo płaskich poduszek, wykonane z miękkiego materiału o kształcie prostokąta. Ich głównym zadaniem jest ochrona dziecka przed niebezpiecznym zaklinowaniem się pomiędzy szczebelkami, jak i uderzaniem się w nie. Odpowiednio zamontowany ochraniacz zabezpiecza dziecko przed przewianiem i zapewnia przyjemne ciepło w łóżeczku. Ochraniacz modułowy na szczebelki znajdziemy w wielu sklepach tradycyjnych, jak również internetowych, gdzie czeka na nas bardzo bogata oferta producentów. Ochraniacze występują w przeróżnej kolorystyce, dlatego łatwiej jest nam dopasować materiał do wystroju pokoiku dziecięcego. Można je również kupić w gotowym komplecie z pościelą oraz poduszką, gdzie razem będą tworzyć w łóżeczku spójną całość oraz ładnie i estetycznie się prezentować. Dzięki modułowej budowie ochraniacze można w dowolny sposób z łatwością łączyć w wybranej kolejności. W jaki sposób montowane są elementy ochraniacza? Otóż poduszki są mocowane do łóżeczka, za pomocą wygodnych, długich sznurków oryginalnie wszytych w materiał. W sklepach dostępne są ochraniacze na łóżeczko o standardowych rozmiarach, czyli 120 cm x 60 cm, jak również w innych wymiarach lub mogą zostać uszyte pod konkretny wymiar. Ważne, by szukać sprawdzonych producentów na rynku, który przedstawi nam potrzebne atesty użytych materiałów do wykonania ochraniaczy do łóżeczka, tak by były przyjazne i bezpieczne, najlepiej wykonane ze 100% bawełny, antyalergicznej.

Warto zdecydować się na ochraniacze do łóżeczka naszej pociechy, ponieważ są to bardzo przydatne akcesoria może nie dla całkiem małych niemowlaków, ale dla nieco starszych dzieci. Noworodki nie są jeszcze tak bardzo ruchliwe i na początku śpią w jednej pozycji, w jakiej zostali ułożeni. Dorastając dziecko, zaczyna się obracać, i znacznie częściej ruszać czy nawet podnosić się i dlatego w tym czasie ochraniacze przydają się najbardziej. Poduszki są miękkie, dzięki czemu amortyzują uderzenia dziecka, a zasłaniając szczebelki, wykluczają możliwość zaklinowania się pomiędzy nimi główki lub rączek i nóżek.