Ocieplanie pianką PUR

Nie da się ukryć, że ocieplanie jest kwestią dużej wagi. Jednak mnóstwo osób budując swój wymarzony dom zupełnie pominęła kwestię dotyczącą ocieplania. W efekcie może dochodzić do tego, że nasz system grzewczy nigdy nie pokaże swojego pełnego potencjału. Ciepło generowane przez nasz system grzewczy będzie bowiem tracone bezpowrotnie. Natomiast jeśli zdecydujemy się na zastosowanie warstw termoizolacyjnych to ciepło będzie skutecznie zatrzymywane. 

Efektywne ocieplanie pianą 

ocieplanie pianką cennikIzolacje termiczne tworzy się z najróżniejszych materiałów. Niemniej jednak do tych najbardziej popularnych zaliczyć można oczywiście styropian. Trzeba przyznać, że od wielu lat materiał ten do tworzenia warstw termoizolacyjnych jest wykorzystywany. Jednak warto też zwrócić uwagę na fakt, że styropianu nie da się zainstalować wszędzie gdzie byśmy chcieli. Istnieją pewne ograniczenia i dlatego poszukiwano od dawna innych materiałów, które mogą się lepiej sprawdzać. Takim materiałem bez wątpienia jest pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką cennik jest w tym wypadku uzależniony w dużej mierze od tego jaki rodzaj pianki ma być zastosowany do ocieplania. Większość firm tworzących izolacje termiczne decyduje się na wybieranie pianki o strukturze otwartokomórkowej. Jest to tańsza wersja pianki ale wcale nie oznacza to, że jest to pianka gorszej jakości. Zatrzymuje ona ciepło niemalże tak samo dobrze jak pianka zamkniętokomórkowa. Jednak ma ona ciekawszą zaletę dodatkową. Mianowicie chodzi o to, że pianka o otwartych strukturach może przepuszczać parę wodną. W związku z tym możliwe jest znaczne zniwelowanie ryzyka związanego ze skraplaniem pary wodnej na ścianach. Ocieplanie pianką niesie ze sobą wiele różnych korzyści. Nawet cienka warstwa pianki może skutecznie ocieplić nasz dom. Z przeprowadzanych testów wynika, że pięciocentymetrowa warstwa pianki poliuretanowej jest znacznie skuteczniejsza niż dwa razy od niej grubsza warstwa wełny mineralnej czy nawet styropianu. 

Izolacje pianką poliuretanową stają się z każdym dniem coraz bardziej popularne. Stosowanie takich izolacji jest możliwe zarówno w domach murowanych jak i drewnianych. Pianka poliuretanowa jest tworzywem o bardzo małej wadze. Po zastosowaniu pianki PUR efekty będziemy odczuwać niemalże natychmiastowo. Warto zaznaczyć, że pianka ta również świetnie wygłusza. Obecnie pianę PUR stosuje się najczęściej na poddaszach ale nic nie stoi na przeszkodzie by użyć jej również do ocieplania ścian budynku.