Odporne kasetony reklamowe

Kaseton reklamowy to podstawowe narzędzie informujące o istnieniu konkretnego podmiotu w określonym miejscu. Kasetony są stosowane od bardzo wielu lat i jak wszystko podlega ewolucji w związku z rozwojem technologii wytwarzania i pojawieniem się nowych, odpornych i estetycznych materiałów. Producenci bardzo szybko wychwytują wszelkie nowości by stale ulepszać oferowane przez siebie kasetony reklamowe.

Podstawowe materiały do budowy kasetonów reklamowych 

podświetlany kaseton dwustronnyOdporność kasetonów reklamowych ściśle zależy od zastosowanych do ich konstrukcji materiałów. Zarówno producentom jak i klientom zależy by sprawnie funkcjonowały jak najdłużej i nie traciły na atrakcyjnym wyglądzie pod wpływem warunków atmosferycznych. Najpopularniejsze kasetony reklamowe producenci wciąż wytwarzają w tej samej technologii. Opiera się ona na profilach aluminiowych, których szerokość jest dobierana indywidualnie do potrzeb klienta i wymagań konstrukcyjnych. Z profili aluminiowych można budować kasetony reklamowe o różnych wielkościach z tym, że większe zawsze będą kasetony jednostronne ze względu ścisłego przylegania do elewacji i mniejszego narażenia na silne podmuchy wiatru. W przeciwieństwie do kasetonów jednostronnych kasetony jednostronne są mocowane do murów za pomocą specjalnej konstrukcji prostopadle do elewacji. Lica kasetonów o standardowej konstrukcji wytwarza się z barwnej plexi i poliwęglanu kanalikowego. Grafikę na licach tworzy się za pomocą samoprzylepnej folii, nadruku cyfrowego, sitodruku lub farby. Bardziej widoczne są kasetony dwustronne ze względu na prostopadły sposób mocowania do muru. Dla zwiększenia atrakcyjności kasetonów reklamowych i ich ożywienia po zapadnięciu zmroku stosuje się energooszczędne diody ledowe. Szczególnie atrakcyjnie wygląda podświetlany kaseton dwustronny z rozproszonym po całej powierzchni światłem. Ostatnim czasem do gry wszedł nowy bardzo dobry materiał konstrukcyjny. Jest to kompozyt o nazwie dibond zbudowany z blach aluminiowych i polietylenowego rdzenia. Producenci wytwarzają z niego bardzo odporne na wiele czynników kasetony reklamowe o bardzo atrakcyjnym wyglądzie.

Kasetony reklamowe to jeden z najczęściej stosowanych nośników. Klienci ciągle jeszcze zamawiają więcej standardowych modeli ponieważ ich cena jest niższa. Warto jednak zwrócić uwagę na dibond dający gwarancję otrzymania produktu znacznie trwalszego niż konstrukcje z aluminium i plexi. Poza tym jeśli weźmiemy pod uwagę warstwę estetyczną to przewaga kasetonów z dibondu jest ogromna.